Ukryte ciernie

Cykl: Zapomniany ogród (tom 11)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Skjulte torner

Saga. Zapomniany ogród to seria książek autorstwa Merete Lien. To pasjonująca, pełna tajemnic opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, o ludzkich słabościach i trudnych wyborach. Saga Zapomniany Ogród jest historią Emily, która rozpoczyna się w 1881 roku.

Książkowa-Fantazja | 2012-10-21
Przeczytana: 21 października 2012

Tom 11 Sagi " Zapomniany Ogród" opowiada o dalszych losach Emily i jej męża Gerharda. Tym razem bohaterka wraz ze służącą i Rebekką poszukają Konstance, która wzięła nowego konia i przepadłą. W czasie poszukiwań znajdują ciało wiszące na drzewie, okazuje się, że to panna Jeppesen. Wszyscy nie mogą uwierzyć w tą tragedią, jednak lesman stwierdza samobójstwo.
Emily także słyszy dziwną rozmowę swojego męża z pewną kobietą, która zachowuje się w stosunku do niego zbyt poufale. Mężczyzna tłumaczy, że to uliczna ladacznica i zarzeka się, że jej nie zna. Tymczasem Emily podsłuchuje również rozmowę swojego męża z przyjacielem, którzy rozmawiają po niemiecku. Jednak kobiecie udaje się zrozumieć, ale po ostanich wydarzeniach nie ma zbytnio ochoty tego roztrząsać.
Emily dostaje telegram z Kragero, gdzie ciotka dziewczyny, Alice umiera. Kobieta przyjeżdża towarzyszyć jej w ostatnich dniach, a Gerhard opuścił Emily na dłuższy okres tłumacząc problemami w interesach. Na łożu śmierci Alice...

Lila21 | 2015-01-20
Przeczytana: styczeń 2015

Konstanse ucieka na koniu i przepada. Emilly wraz z Rebeką chcą ją odnaleźć, po drodze odnajdują ciało kobiety.
Konstanse jest zachwycona zarządcą z Egerhoi... co z tego wyniknie? czy kobieta zdradzi męża?

więcej znajdziecie na moim blogu http://czytadlatess.blogspot.com

Pozdawiam:
Ilona

Lucy Shirley | 2014-09-14
Przeczytana: sierpień 2014

To cudeńko umiliło mi podróż PKSem! I to bez klimatyzacjii! Dwie godzinny nieustannego czytania... Gorąco polecam!

książek: 2064
Lublinianka | 2013-06-20
Na półkach: Przeczytane, Romans, sagi
Przeczytana: 20 października 2012

Oj ten tom jakiś taki gorszy i troszkę nudnawy mi się wydał. Mialam wrażenie, że wszystko stanęło w miejscu.

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: czerwiec 2008

Nie, wszystko się komplikuje, ale to też nadaje książce pewnej nuty tajemnicy. Choć niejedna pewnie osoba jest już szczerze zirytowana zachowaniem Gerharda.

olaf2009 | 2014-09-02
Przeczytana: listopad 2008

jak na romansidło ok, czasem facet musi spojrzeć z kobiecego punktu widzenia ;)

Mirajane85 | 2016-01-12
theVoxPopuli | 2015-09-24