Przyjaciele z Krainy Uważności - komunikacja

Seria: Kraina Uważności
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sil

Kraina Uważności to seria książeczek o potędze UWAŻNOŚCI dostępnej każdemu, niezależnie od wieku. To lektura dla najmłodszych, jednak mogą z niej czerpać również starsi czytelnicy. Każda z książeczek dotyka obszarów istotnych dla dzieci, daje możliwość nowego spojrzenia na siebie oraz otaczający świat, jednocześnie oferując bardzo przydatne narzędzia, które uruchamiają się już podczas czytania. Kraina Uważności to praktyczne umiejętności podane dzieciom w zabawny i przyjazny sposób.

Przyjaciele z Krainy Uważności – komunikacja uświadamia dzieciom, jak ważny jest sposób w jaki ze sobą rozmawiamy. Wskazując na najczęściej popełniane błędy w tym obszarze pokazuje także, jak możemy sobie z nimi poradzić i zacząć się komunikować w sposób bardziej uważny.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopoznanskie.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwopoznanskie.com

Inga | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

To nasze drugie spotkanie z serią o Uważności. Moim zdaniem najciekawsze.

Podane ćwiczenia i sposoby na radzenie sobie z brakiem uważnej komunikacji, moim skromnym zdaniem, nadają się i dla dorosłych.

Szczególnie technikę "3 sita" poleciłabym wielu ludziom. Jeśli mówisz coś o osobie trzeciej, przesiej to przez sito prawdy: czy to, co mówię jest prawdą? Następnie skorzystaj z sita dobra, które nie przepuście tego, co niemiłe i niedobre: czy to, co mówię jest dobre? I ostanie sito sprawdza, czy to co mówię o innych jest pożyteczne.

Voila i jaka byśmy politykę w Polsce mieli :)

Michał | 2017-08-30
Na półkach: Dzieci, Chcę przeczytać