Współbieżność w języku C#. Receptury

Okładka książki Współbieżność w języku C#. Receptury
Stephen Cleary Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
Kategoria:
informatyka, matematyka
Tytuł oryginału:
Concurrency in C# Cookbook
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
2017-01-20
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-20
Język:
polski
ISBN:
9788328329904
Tłumacz:
Lech Lachowski
Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
131
130

Na półkach: ,

Autor cytuje opinie o książce nie byle jakich postaci ze świata IT i są to opinie arcy-pozytywne. Wg mnie aż tak dobrze nie jest, ta pozycja to "tylko" Receptury, chociaż miejscami stara się wejść w buty "Wprowadzenia".

Nie ma co ukrywać, do nauki programowania współbieżnego w C# nadaje się najlepiej "Pro Asynchronous Programming with .NET", detale znajdziemy w "CLR via C#", a "Receptury" przypomną nam pewne rzeczy, pozwolą sprawdzić, czy czasami nie stosujemy karkołomnych rozwiązań. Nie jest to pozycja, z której można byłoby uczyć się od podstaw, bo jest zbyt fragmentaryczna i płytka.

Całość napisana bardzo klarownie, najsłabszymi punktami są te miejsca, kiedy autor próbuje pisać wprowadzenie do danej technologii, najjaskrawiej bezcelowość tych prób widać przy RX-ach, kompletnie nie wytrzymuje to porównania z www.introtorx.com.

Irytujące jest ciągłe powracanie do biblioteki autora, niektóre receptury są całkowicie oparte o tę bibliotekę -- większa wstrzemięźliwość w autopromocji wyszłaby książce na dobre.

Jeśli programowanie współbieżne jest naszym chlebem powszednim, obędziemy się bez tej pozycji, nie jest to niezbędnik. Ale ponieważ jest to krótka książka, napisana schludnie, więc też i lektura nie zaszkodzi. Osobiście niczego nowego się nie dowiedziałem, ale upewniłem się, że pewną konstrukcję programistyczną stosują i inni, więc nie jest ze mną źle.

Tłumacz mógłby nabrać odruchu rozwijania nietypowych tłumaczeń przy pierwszym użyciu -- obecnie mamy dyspozytor i dyspozytor, aby dopiero pod koniec przeczytać "dyspozytor (ang. scheduler)". Po 200 stronach to pomoc na miarę Kapitana Oczywistego.

Autor cytuje opinie o książce nie byle jakich postaci ze świata IT i są to opinie arcy-pozytywne. Wg mnie aż tak dobrze nie jest, ta pozycja to "tylko" Receptury, chociaż miejscami stara się wejść w buty "Wprowadzenia".

Nie ma co ukrywać, do nauki programowania współbieżnego w C# nadaje się najlepiej "Pro Asynchronous Programming with .NET", detale znajdziemy w "CLR via...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • Posiadam
    2
  • Teraz czytam
    1
  • Informatyka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Współbieżność w języku C#. Receptury


Podobne książki

Przeczytaj także