Młodość wydawcy

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
mariola

Pamiętnik jednego ze znakomitych przedstawicieli zasłużonej dla polskiego piśmiennictwa rodziny księgarzy i wydawców. Obejmuje początek wieku XX aż po moment odzyskania niepodległości, a więc okres ważny i ciekawy w sferze kulturalnej, naukowej i politycznej. Przyszły wydawca opisał z sentymentem swoją młodość, lata szkolne i uniwersyteckie spędzone w Warszawie i Krakowie, przedstawił też poznane z tradycji rodzinnej dzieje firmy, którą kierował od 1918r. aż do jej likwidacji.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie