Antropologia ekonomiczna. Historia, etnografia, krytyka

Tłumaczenie: Izabela Kołbon
Wydawnictwo: Nauka i Innowacje
Economic Anthropology. History, ethnography, critique
Alderamin

Książka ta, autorstwa dwóch wybitnych badaczy antropologii ekonomicznej, stanowi nowe wprowadzenie do historii i praktyki tej dziedziny. Autorzy udowadniają, że antropolodzy w istotny sposób przyczynili się do lepszego zrozumienia trzech wielkich kwestii związanych z nowoczesną historią gospodarczą: rozwoju, socjalizmu i ogólnoświatowego kapitalizmu; jednocześnie łączą antropologię ekonomiczną z jej korzeniami w zachodniej filozofii, teorii społecznej i historii światowej. Celem autorów jest ponowne ożywienie antropologii ekonomicznej jako projektu humanistycznego w czasach, gdy światowy kryzys finansowy podważył wiarę w gospodarkę wolnorynkową.

źródło opisu: https://mocak.pl/sklep/produkt/antropologia-ekonomiczna

źródło okładki: https://mocak.pl/sklep/produkt/antropologia-ekonomiczna