Burzliwe życie Amber St. Clare

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Barbara Korzon
Forever Amber 2
wydawnictwo
Videograf II
nałożnica, anglia, dwór
typ
papier
6,95 (19 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Bestsellerowa powieść amerykańskiej pisarki, która w latach czterdziestych ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w niej prawdziwy obraz dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku. Historię królewskiej nałożnicy uznano za niemoralną i niektóre księgarnie zbojkotowały książkę. Mimo to w ciągu kilku tygodni po wydaniu sprzedano ponad 100 000 egz. i z czasem powieść ta stała się w USA największym bestsellerem tamtej dekady. W samych Stanach zjednoczonych osiągnęła nakład 3 mln egzemplarzy, równie entuzjastycznie przyjęli ją czytelnicy w 16 krajach, które zakupiły prawa do przekładu. W 1947 r. powieść została sfilmowana przez wytwórnię 20th Century Fox.

źródło okładki: wydawca

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
kasandra_85 | 2012-01-19
Przeczytana: styczeń 2012

Katherina87 | 2012-11-20

Druga część bestsellerowej powieści, która w latach czterdziestych
ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Historia osieroconej
dziewczyny wychowywanej przez chłopską rodzinę z małej angielskiej
wioski, dziewczyny, która przez całe życie walczy z przeciwnościami
losu. Zakochana w lordzie Carltonie, wpada w kolejne związki z
mężczyznami, zostaje królewską nałożnicą, hrabiną a potem księżną, ale
wciąż tęskni za tym jedynym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty
historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w swej powieści prawdziwy obraz
dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku.

krzychu | 2015-03-27
Przeczytana: 26 marca 2015

Książka fajna lecz wywołująca sprzeczne uczucia, główną bohaterkę czasem się kocha a czasem ma się jej już serdecznie dość, pełna intryg skandali, dzieżko znaleźć kogoś w pełni pozytywnego (no może jedna osoba, ale nie będę spojlerował bo pojawi się przy końcu książki), nie można narzekać na brak akcji choć w pewnych momentach postępowanie Bohaterów jest niezrozumiale a nawet głupie (taka miłość jak Amber do Bruca jest chyba nierealna, ale może to ja jestem za mało romantyczny), książkę warto przeczytać ale raczej nie należy do tych które chciało by się czytać więcej niż raz

katarzyna12 | 2013-03-03

Polecam wszystkim lubiącym romanse historyczne, jak i ceniącym klimat XVII-wiecznej Anglii.

blueberry | 2015-02-22

Obie części bardzo mnie wciągnęły.

Scarlet19762014 | 2014-11-01

IX 2014