Okładka książki Burzliwe życie Amber St. Clare

Burzliwe życie Amber St. Clare

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Barbara Korzon
Forever Amber 2
wydawnictwo
Videograf II
nałożnica, anglia, dwór
typ
papier
6.69 (16 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Bestsellerowa powieść amerykańskiej pisarki, która w latach czterdziestych ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w niej prawdziwy obraz dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku. Historię królewskiej nałożnicy uznano za niemoralną i niektóre księgarnie zbojkotowały książkę. Mimo to w ciągu kilku tygodni po wydaniu sprzedano ponad 100 000 egz. i z czasem powieść ta stała się w USA największym bestsellerem tamtej dekady. W samych Stanach zjednoczonych osiągnęła nakład 3 mln egzemplarzy, równie entuzjastycznie przyjęli ją czytelnicy w 16 krajach, które zakupiły prawa do przekładu. W 1947 r. powieść została sfilmowana przez wytwórnię 20th Century Fox.

źródło okładki: wydawca

Opinie czytelników
kasandra_85 | 2012-01-19
Przeczytana: styczeń 2012

Katherina87 | 2012-11-20

Druga część bestsellerowej powieści, która w latach czterdziestych
ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Historia osieroconej
dziewczyny wychowywanej przez chłopską rodzinę z małej angielskiej
wioski, dziewczyny, która przez całe życie walczy z przeciwnościami
losu. Zakochana w lordzie Carltonie, wpada w kolejne związki z
mężczyznami, zostaje królewską nałożnicą, hrabiną a potem księżną, ale
wciąż tęskni za tym jedynym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty
historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w swej powieści prawdziwy obraz
dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku.

katarzyna12 | 2013-03-03

Polecam wszystkim lubiącym romanse historyczne, jak i ceniącym klimat XVII-wiecznej Anglii.

Agnieszka | 2014-04-02

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku