Okładka książki Burzliwe życie Amber St. Clare

Burzliwe życie Amber St. Clare

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Barbara Korzon
Forever Amber 2
wydawnictwo
Videograf II
nałożnica, anglia, dwór
typ
papier
6,69 (16 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Bestsellerowa powieść amerykańskiej pisarki, która w latach czterdziestych ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w niej prawdziwy obraz dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku. Historię królewskiej nałożnicy uznano za niemoralną i niektóre księgarnie zbojkotowały książkę. Mimo to w ciągu kilku tygodni po wydaniu sprzedano ponad 100 000 egz. i z czasem powieść ta stała się w USA największym bestsellerem tamtej dekady. W samych Stanach zjednoczonych osiągnęła nakład 3 mln egzemplarzy, równie entuzjastycznie przyjęli ją czytelnicy w 16 krajach, które zakupiły prawa do przekładu. W 1947 r. powieść została sfilmowana przez wytwórnię 20th Century Fox.

źródło okładki: wydawca

Opinie czytelników
kasandra_85 | 2012-01-19
Przeczytana: styczeń 2012

Katherina87 | 2012-11-20

Druga część bestsellerowej powieści, która w latach czterdziestych
ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Historia osieroconej
dziewczyny wychowywanej przez chłopską rodzinę z małej angielskiej
wioski, dziewczyny, która przez całe życie walczy z przeciwnościami
losu. Zakochana w lordzie Carltonie, wpada w kolejne związki z
mężczyznami, zostaje królewską nałożnicą, hrabiną a potem księżną, ale
wciąż tęskni za tym jedynym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty
historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w swej powieści prawdziwy obraz
dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku.

katarzyna12 | 2013-03-03

Polecam wszystkim lubiącym romanse historyczne, jak i ceniącym klimat XVII-wiecznej Anglii.

Agnieszka | 2014-04-02

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica