Okładka książki Burzliwe życie Amber St. Clare

Burzliwe życie Amber St. Clare

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Barbara Korzon
Forever Amber 2
wydawnictwo
Videograf II
nałożnica, anglia, dwór
typ
papier
6,83 (18 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Bestsellerowa powieść amerykańskiej pisarki, która w latach czterdziestych ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w niej prawdziwy obraz dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku. Historię królewskiej nałożnicy uznano za niemoralną i niektóre księgarnie zbojkotowały książkę. Mimo to w ciągu kilku tygodni po wydaniu sprzedano ponad 100 000 egz. i z czasem powieść ta stała się w USA największym bestsellerem tamtej dekady. W samych Stanach zjednoczonych osiągnęła nakład 3 mln egzemplarzy, równie entuzjastycznie przyjęli ją czytelnicy w 16 krajach, które zakupiły prawa do przekładu. W 1947 r. powieść została sfilmowana przez wytwórnię 20th Century Fox.

źródło okładki: wydawca

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
kasandra_85 | 2012-01-19
Przeczytana: styczeń 2012

Katherina87 | 2012-11-20

Druga część bestsellerowej powieści, która w latach czterdziestych
ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Historia osieroconej
dziewczyny wychowywanej przez chłopską rodzinę z małej angielskiej
wioski, dziewczyny, która przez całe życie walczy z przeciwnościami
losu. Zakochana w lordzie Carltonie, wpada w kolejne związki z
mężczyznami, zostaje królewską nałożnicą, hrabiną a potem księżną, ale
wciąż tęskni za tym jedynym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty
historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w swej powieści prawdziwy obraz
dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku.

katarzyna12 | 2013-03-03

Polecam wszystkim lubiącym romanse historyczne, jak i ceniącym klimat XVII-wiecznej Anglii.

Scarlet19762014 | 2014-11-01

Kalendarium literackie
  • Joanna Bator
    47. rocznica
    urodzin
    Ona... nie zamierza umrzeć, tylko zaczytać się na śmierć.
  • Maria Rodziewiczówna
    152. rocznica
    urodzin
    Żyłam z ludźmi, więc jestem zła.
  • Santa Montefiore
    45. rocznica
    urodzin
    Pewne rzeczy nigdy nie umierają; one cichną na jakiś czas, ale nigdy nie umierają".
  • James Joyce
    133. rocznica
    urodzin
    Wczesny ranek. Wyruszyć o świcie. Podróżować dookoła, wyprzedzając słońce, ukraść mu cały dzień. Robić tak bez końca i nie starzeć się ani o dzień
  • Ayn Rand
    110. rocznica
    urodzin
    Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. Mówię o tym, czego się pragnie naprawdę. (...) Bo to ogromna odp... pokaż więcej
  • Julia Duszyńska
    121. rocznica
  • ks. Piotr Skarga SJ
    479. rocznica
    urodzin
    Prawa nie mają żadnych namiętności i uwieść się krzywo nie dadzą.
  • R. Scott Bakker
    48. rocznica
    urodzin
    Mężczyźni są jak psy, jedyna różnica polega na tym, że obwąchują tylko oczami.
  • Alistair MacLean
    28. rocznica
    śmierci
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Bertrand Russell
    45. rocznica
    śmierci
    Zwyczaj lekkomyślnego przylepiania etykietek służy wygodzie ludzi, którzy chcą się wydać bystrzy bez konieczności myślenia, niewielki jednak ma związek z rzeczywistością.

Znajdź nas na Facebooku