Okładka książki Burzliwe życie Amber St. Clare

Burzliwe życie Amber St. Clare

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Barbara Korzon
Forever Amber 2
wydawnictwo
Videograf II
nałożnica, anglia, dwór
typ
papier
6,95 (19 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Bestsellerowa powieść amerykańskiej pisarki, która w latach czterdziestych ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w niej prawdziwy obraz dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku. Historię królewskiej nałożnicy uznano za niemoralną i niektóre księgarnie zbojkotowały książkę. Mimo to w ciągu kilku tygodni po wydaniu sprzedano ponad 100 000 egz. i z czasem powieść ta stała się w USA największym bestsellerem tamtej dekady. W samych Stanach zjednoczonych osiągnęła nakład 3 mln egzemplarzy, równie entuzjastycznie przyjęli ją czytelnicy w 16 krajach, które zakupiły prawa do przekładu. W 1947 r. powieść została sfilmowana przez wytwórnię 20th Century Fox.

źródło okładki: wydawca

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
kasandra_85 | 2012-01-19
Przeczytana: styczeń 2012

Katherina87 | 2012-11-20

Druga część bestsellerowej powieści, która w latach czterdziestych
ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Historia osieroconej
dziewczyny wychowywanej przez chłopską rodzinę z małej angielskiej
wioski, dziewczyny, która przez całe życie walczy z przeciwnościami
losu. Zakochana w lordzie Carltonie, wpada w kolejne związki z
mężczyznami, zostaje królewską nałożnicą, hrabiną a potem księżną, ale
wciąż tęskni za tym jedynym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty
historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w swej powieści prawdziwy obraz
dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku.

katarzyna12 | 2013-03-03

Polecam wszystkim lubiącym romanse historyczne, jak i ceniącym klimat XVII-wiecznej Anglii.

blueberry | 2015-02-22

Obie części bardzo mnie wciągnęły.

Scarlet19762014 | 2014-11-01

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica