Dobranocka

Wydawnictwo: Nowy Świat

Co w sekrecie mówią sobie kobiety o męskości swoich facetówa Jak wygląda aSeks w wielkim mieściea w nadwiślańskich warunkacha aDobranockaa jest odważną i kontrowersyjną opowieścią o pięknych trzydziestoletnich z klubowo-bankietowej Warszawy. To pełna humoru bezpruderyjna historia związków współczesnych alejdisa z całą galerią narcystycznych męskich typów na tle lifestylowej warszawki. Nikt wcześniej w polskiej prozie nie pisał w taki sposób o seksie: z kobiecego punktu widzenia, odważnie, pikantnie i bardzo szczerze. Główna bohaterka powieści, Maja a wytrawna kolekcjonerka mężczyzn, posiadaczka czerwonej hondy oraz ciętego języka a jest singielką, świeżo rozwiedzioną z gwiazdą telewizyjnego morning show. Wydawać by się mogło, że życie wielkomiejskiej imprezowiczki jest pasmem rozkoszy: wakacje na Kubie, lunche w modnych klubach, babskie wieczory z winem. Okazuje się jednak, że egzystencja miejskiego singla do łatwych nie należy. Maja traci nagle posadę dziennikarki w luksusowym piśmie dla kobiet, a jej życie uczuciowe pogrąża się w chaosie. zanim dołączy do redakcji aKokoa, tyranizowanej przez polską wersję diabła odzianego w Pradę, przez jej życie przewinie się korowód wystylizowanych mężczyzn z lifestylowych elit. Seksualne przygody z samolubnymi egoistami, zwieńczy romans z błyskotliwym redaktorem naczelnym miesięcznika aFun&Fucka, ale czy Majka znajdzie spokojną przystańa

Magdalena | 2015-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Pierwszy rozdział, a właściwie jego początek, zachęcił mnie do dalszej lektury z powodu takiej... niekonwencjonalności. Ogólnie "Dobranocka" jest książką lekką, fajną, mimo że bez większych rewelacji. Jasne, nie wniosła nic wartościowego, wartego zapamiętania czy przemyślenia do mojego życia (oprócz małego niesmaku co do większości postaci zobrazowanych w książce, a właściwie ich postępowań i toku rozumowania), ale czy każda książka musi aż w taki sposób oddziaływać na czytelnika? Na pewno nie, więc nie rozumiem tej chamskiej krytyki.

Ewa | 2011-01-02
Przeczytana: styczeń 2011

Przeczytałam "Dobranockę" dość szybko, bo jednak język książki do skomplikowanych nie należy, brnie się zatem przez nią dość łatwo, bez specjalnych trudności. Nie wiem jednak, co Agnieszka Niezgoda chciała swoją książką pokazać. Jeśli faktycznie życie przeciętnej, niezwiązanej z nikim trzydziestoletniej Warszawianki wygląda w taki sposób, jak to które prowadzi Maja - to pozostaje mi chyba tylko to przemilczeć. Jeżeli jednak autorka (i w taki sposób ja wolę myśleć) chciała w swojej powieści przekazać nam pewne fakty w (dość mocno) krzywym zwierciadle - to warto zapoznać się z perypetiami głównej bohaterki. Jako, że sama nie wiem co o tym sądzić myślę, że drugi raz po nią bym nie sięgnęła. Ale chyba są tacy czytelnicy (dotyczy to zresztą każdej książki) w których gust autorka tą powieścią by na pewno trafiła.

Indyviduum | 2010-07-19
jaguśka | 2015-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Bardzo, bardzo powierzchowna. I nawet nie chodzi o opis powierzchownych relacji damsko-męskich. Kolejne wątki (choroba matki, ojcostwo, zwierzę domowe, zanikanie więzi przyjaźni) potraktowane tak bardzo po macoszemu, że w sumie nie wiem, po co się pojawiły.
Plus za humor słowny. I kilka celnych spostrzeżeń na temat facetów ;)

dilbi | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Refleksja po przeczytaniu - autorka chyba chciała przenieść "Seks w wielkim mieście" do realiów Warszawy, ale nie do końca jej to wyszło.
Czyta się ciężko, kilka razy chciałam ją odłożyć (a że tego nie robię to się przemęczyłam).

julia-orzech | 2010-05-31
Przeczytana: 27 maja 2010

„DOBRA NOCKA” to literacki debiut dziennikarki Agnieszki Niezgody, która do tej pory pracowała w dziale społecznym tygodnika „Polityka”, miesięczniku „Twój Styl”, kierowała działem reportażu w miesięczniku „Elle”, a także prowadziła talk-show „Przerwa” w TV4.
Książka ta, to satyra na współczesnych mężczyzn oraz zabawny obraz średniej klasy warszawskiej, obracającej się w kręgach klubowo-bankietowych.
Biorąc ją do ręki obawiałam się, czy to nie znów kolejny pseudo romans, czy podróbka „Dziennika Bridget Jones”.Na szczęście mile się rozczarowałam.
Główną bohaterką jest Maja, prawie trzydziestoletnia dziennikarka jednego z kobiecych pism. Poznajemy ją w bardzo zabawnej sytuacji, kiedy po kolejnym melanżyku, zostaje wraz z przyjaciółmi zamknięta w areszcie za obrazę policji. Dla Mai to koszmar, gdyż właśnie wybierała się z przyjaciółkami na babskie wakacje na Kubę. Dzwoni jednak po pomoc do Rumcajsa, bo przecież od czego jest „prawie” były mąż, sławny i bardzo bogaty producent...

ArtMagda | 2015-12-03

Majka jest 30-letnią atrakcyjną kobietą z odzysku. Jako odważna, świadoma swej kobiecości, inteligentna dziennikarka, doskonale odnajduje się w klubowo-imprezowym światku Młodej Warszawki. Eksluzywne wycieczki, sex-turystyka, przypadkowi kochankowie, babskie wieczory z winem, kreska na imprezie, puby tylko dla elit, lunche w modniarskich miejscach, to wszystko i wiele więcej jest jej codziennością. Nie szuka porywów serca, wielkiej miłości i wzruszeń. Konkretna w słowach, jak i w czynach, konretnego faceta potrzebuje. Tymczasem spotyka samych rozmemłanych egoistów, imprezowiczów, krypto-gejów, macho, czy artystów - jak sama ich nazywa - Jednorazowych Bzyków - niekoniecznie na jedną noc, ale też nie na dłuższy, poważny związek.

Fabuła nieco mi tu Bridget Jones zalatuje, ale w znacznie lepszym wydaniu - Majka jest mądrzejsza, ładniejsza, obraca się w innym towarzystwie. Pozornie zdystansowana, wylajtowana, zadziorna i prowakacyjna, w rzeczywistości jednak wrażliwa i boleśnie...

mila1982 | 2013-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2013

Kolejna ksiązka z cykluu przeżuć i wypluć. Ja współczuję tym ludziom z Warszafki jeżel;i na tym polega ich życie. KIlka ważnych kwestii poruszonych, kilka zabawnych dżołóków jęzkowych. Jeden wielki obrzydliwie wredny penis, obnażający się przy byle makaronie i zapijany mlekiem sojowym plus niewyżyta biedna 29 letnia dziewczyna, która nie wie co w życiu z sobą zrobić. Żal. warszawa, wychodzi z tej ksiązki, jest bardziej miałomiasteczkowa i płytka niż Pcim Mały.
W dodtaku totalna metkownica. Wydawać by się mogło, że pani Niezgoda otrzymala pokaźne tantiemy za kartkowane billboardy.

książek: 1941
Luna | 2013-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 września 2013

Niby bohaterka wykształcona, a płytka niczym kałuża... Z trudem dobrnęłam do końca. Gęsto rozsiane w tekście nazwy markowych dóbr wszelakich stanowiły dla mnie zagadkę - to szpan, czy może tzw. "lokowanie produktu"?
Druga gwiazdka jedynie za humor, momentami błyskotliwe gry i bogactwo językowe.
Ładnie pisane, ale w sumie o niczym.

Marta Katarzyna | 2014-07-19
Przeczytana: 01 lipca 2014

Książka idealnie stworzona na długie, nudne wieczory. Prosty język, wciągająca fabuła to coś co sprawiło, że Dobranockę "wchłonęłam" w jeden wieczór. Chcę więcej~