Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem

Wydawnictwo: Helion
MentalWay
poradniki
Miłosz_KRÓL

Spalona ziemia czy ogród, czyli co chcesz po sobie zostawić? Większość ludzi nie myśli. Nie zastanawia się nad sobą. Oni tylko żyją - budzą się rano, wychodzą do pracy, odbębniają osiem godzin, potem obiad, prace domowe, buzi-buzi i z powrotem lulu. Do łóżeczka, śnić o czymś innym. Pięknym. Lepszym. Też tak funkcjonujesz? To przestań! Przestań, bo w najlepszym wypadku zostawisz po sobie tyle...

Spalona ziemia czy ogród, czyli co chcesz po sobie zostawić?

Większość ludzi nie myśli. Nie zastanawia się nad sobą. Oni tylko żyją - budzą się rano, wychodzą do pracy, odbębniają osiem godzin, potem obiad, prace domowe, buzi-buzi i z powrotem lulu. Do łóżeczka, śnić o czymś innym. Pięknym. Lepszym. Też tak funkcjonujesz? To przestań! Przestań, bo w najlepszym wypadku zostawisz po sobie tyle co nic: nagrobek z ładną inskrypcją. Ale może być gorzej! W pewnym momencie możesz poczuć, że przegrałeś swoje życie. Przewaliłeś na głupoty jedyne życie, jakie Ci dano! Co wtedy? Załamanie. Gniew. Autodestrukcja.

Czujesz nadchodzącą falę wściekłości?

Prawidłowo! Wściekłość jest dobra, ponieważ będzie motorem Twojej zmiany. Pomoże Ci przekształcić się ze zwykłego człowieka w osobę niezwykłą. Spełnioną. Pomoże Ci zrealizować własne marzenia. Pomoże osiągnąć szczyt własnych możliwości. Stanie się ziarnem pod zasiew ogrodu Twoich własnych pomników, z których korzyść będziesz mieć nie tylko Ty, ale także Twoje otoczenie oraz ci, którzy przyjdą po Tobie. Chcesz tego? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, poświęć trochę cennego czasu na spotkanie z Michałem Wawrzyniakiem, który w tym przewodniku wskaże Ci drogę do zmiany na lepsze. Przeczytaj go, przemyśl, a potem zakasaj rękawy i działaj, bo, jak rzekł Marek Aureliusz: Nie możemy się stać tymi, którymi chcemy być, pozostając tacy, jacy jesteśmy.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2017

źródło okładki: http://sklep.mentalway.pl/ksiazki/1165-ksiazka-nie...»

PiotrOlejnik | 2019-03-16
Przeczytana: grudzień 2018

Niesamowitego kopa do działania dostałem po tej książce! Zauważyłem, a raczej znalazłem sposoby na poradzenie sobie z różnymi przeszkodami na drodze do mojego sukcesu! Zobaczysz, ze po ten książce będziesz widział więcej. Będziesz miał/a większa perspektywę. Wszystko będzie prostsze.
Mnóstwo wartościowych strategii które ułatwiają życie. Ksiazka napisana bardzo fajnym językiem!
Polecam każdemu kogo Nieinteresuje bycie zwykłym człowiekiem 👏

Filip | 2019-03-16

Była to moja pierwsza pozycja z dziedziny rozwoju osobistego.
Jest to książka do pracy na lata czytając ją kilkakrotnie, za każdym razem miałem inne wnioski i przemyślenia. Moim zdaniem książka jest mega, ponieważ pomogła mi w wielu aspektach mojego życia.
1. Zacząłem więcej zarabiać i sprawdzać nowe tematy związane z alternatywnymi sposobami zarabiania pieniędzy. Mimo strach chciałem sprawdzić czy się da walczyłem ze sobą dość długo by się przełamać ale opłaciło się ;)
2. Zacząłem dostrzegać szczęście tam gdzie go wcześniej nie widziałem " kolekcjonowanie małych okruszków szczęścia i notowanie ich " stałem się przez to uśmiechniętą i pozytywną osobą ( Przestałem narzekać a szukać rozwiązań problemów.)
3. Dała mi szerszą perspektywę widzenia wielu rzeczy co pozwala mi iść do stopniowo do przodu rozwiązując problemy które kiedyś wydawały mi się nie do rozwiązania. Mimo, że mam BARDZO DUŻO do przepracowania np. Wypowiadanie się na forum ( ten komentarz nigdy by się tu wcześniej nie...

Magdalena | 2019-03-16
Przeczytana: 09 października 2018

Napiszę krótko : tej książki nie da się przeczytać na raty. Kawa/herbata skupienie i to jest chwila dla Ciebie,czytając dostajesz kopniaka-treściwego!

Damian | 2019-03-16
Przeczytana: 16 marca 2019

Po przeczytaniu kolejny raz znów znalazłem coś nowego, to jest to co podoba mi się w książkach autora.
Zauważyłem że zależnie od sytuacji w jakich się znajdujemy dana książka potrafi posłużyć za wsparcie i kompas.
Fakt jeśli godzimy się na życie jakie mamy, nie szukamy niczego więcej i lubimy po prostu gadać co by było gdyby to ta książka dla takich osób nie wniesie w sumie nic ciekawego a wręcz przeciwnie może zabić z nudów :D

Ostatnio używam tego coraz częściej... Jeśli wchodzisz do salonu BMW i jesteś nastawiony na BMW to się wkurwisz jeśli sprzedawca pokazuje Ci Citroena...

I tak samo jest z tym co autor przekazuje w książkach jak i szkoleniach, mnie dały bardzo wiele ponieważ od 2 lat chciałem coś zmienić swoim życiu i przestać pracować i żyć dla kogoś... Udało mi się to i jestem wdzięczny temu, bo zaczynając od DARMOWEJ wiedzy i stosując ją udało mi się zarobić na kolejne szkolenia

Dagawj | 2019-03-16

Bardzo ciekawa pozycja o tym, co robimy a czego nie, z naszymi ideami i marzeniami. Jeśli możemy robić to, na co mamy wpływ, róbmy to. Książka podpowiada - jak :)

Wojciech | 2019-03-17

Najlepsza z książek Michała Wawrzyniaka. Oparta na 4 filarach życia:
egzystencji, szczęściu, pracy i spóściźnie.
Sam tytuł ma dla mnie mega znaczenie i w często szarej oraz zagonionej codzienności, przypomnienie sobie, że "Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem" to dla mnie brak zgody na marudzenie i akceptowanie przeciętności oraz byle jakości u siebie oraz w moim otoczeniu. To impuls do stałego, wytrwałego poszerzania tzw. strefy komfortu - codziennie krok po kroku.
Jak we wszystkich książkach Kołcza Majka należy zacząć od siebie i ogarnięcia "własnej kuwety" by ewentualnie móc pomagać innym i zarażać pasją oraz radością życia.
Kiedyś wydawało mi się że jestem nieszczęśliwy, ale rozdział o szczęściu i codzienna wdzięczność uświadomiły mi jak bardzo się myliłem.
Polecam serdecznie - przerobić wielokrotnie.

klaudia | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Zastanawiam się jaka część osób, która wystawiła negatywną ocenę przeczytała tę książkę. Przypuszczam, że gdyby została wydana pod innym nazwiskiem recenzje byłyby inne. Moim zdaniem cała uwaga skupiona jest na barwnej postaci autora, a nie na samej treści. Dla mnie Michał Wawrzyniak jest trudny w odbiorze i męczące bywa dla mnie słuchanie jego nagrań mimo, że treść niejednokrotnie jest ciekawa i wartościowa, dlatego sięgnęłam po książkę. Sama książka bywa momentami chaotyczna, ale nie zaburza to sensu. Autor używa wulgaryzmów, ironii i sarkazmu. Nie polecam wrażliwym czytelnikom z brakiem dystansu do siebie. Wawrzyniak jest bardzo bezpośredni i niektóre kwestie tłumaczy niezwykle dobitnie, używając przy tym prostego i wyrazistego języka. Porusza kwestie rozwoju osobistego na wielu płaszczyznach, podaje konkretne techniki i metody, które pomagają w pracy nad sobą. Mówi o tym jak iść dalej, sięgać wyżej i robić to w zgodzie ze sobą, stając się coraz lepszą wersją siebie. Pokazuje...

Bartłomiej | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą. Zapewne jest tak ze wszystkimi dziedzinami życia. I tak samo jest z książkami. Jestem absolutnym fanem Diuny, Hyperiona czy Resnicka. Ale życie jest życiem nie należy do kategorii SF. I dokładnie o tym pisze Michał. Używa do tego dosyć ostrego słownictwa i ostrych porównań. A przepraszam, w zaciszu domowym, ba, podejrzewam że na forach publicznych także, nikt nie rzuca mięsem? KAMAN!!!. Teraz jest tylko pytanie czy chcesz dostać mlaskacza od człowieka który nazywa wszystko po imieniu, czy chcesz dalej pływać w świecie swoich własnych fantazji i narzekania? Może nie powinienem dawać 10/10 bo śmierdzi to trochę wazeliną ale dam, bo jest to jego pierwsza książka jaką przeczytałem. I ona sprawiła, że rzuciłem się z tego zasranego klifu stagnacji.

Łukasz Chrzanowski | 2017-02-06

Kolejna książka, która ma robić ludziom wodę z mózgu. Autor kolejny raz będzie na łamach swojej książki udowadniał, że zawsze i wszędzie możesz wszystko. Szkoda, że to zawsze i wszędzie będzie oznaczało, że masz chodzić na niezliczone kursy autora. Wydać fortunę, a później się przekonać, że zostałeś wydymany. Tej książki mocno nie polecam. Chyba, że jesteś wyznawcą Michała W. to śmiało kupuj, drogi Mentalwejanie.

Haliaeetus | 2017-02-01

Odradzam. Odradzam. Odradzam.

(Kołcz Majk zakłada fejkowe konta i sam sobie słodzi. To jedna z jego wielu "specjalności", dyskwalifikujących go zupełnie).