Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem.

Wydawnictwo: Helion
MentalWay
poradniki
Miłosz_KRÓL

Spalona ziemia czy ogród, czyli co chcesz po sobie zostawić? Większość ludzi nie myśli. Nie zastanawia się nad sobą. Oni tylko żyją - budzą się rano, wychodzą do pracy, odbębniają osiem godzin, potem obiad, prace domowe, buzi-buzi i z powrotem lulu. Do łóżeczka, śnić o czymś innym. Pięknym. Lepszym. Też tak funkcjonujesz? To przestań! Przestań, bo w najlepszym wypadku zostawisz po sobie tyle...

Spalona ziemia czy ogród, czyli co chcesz po sobie zostawić?

Większość ludzi nie myśli. Nie zastanawia się nad sobą. Oni tylko żyją - budzą się rano, wychodzą do pracy, odbębniają osiem godzin, potem obiad, prace domowe, buzi-buzi i z powrotem lulu. Do łóżeczka, śnić o czymś innym. Pięknym. Lepszym. Też tak funkcjonujesz? To przestań! Przestań, bo w najlepszym wypadku zostawisz po sobie tyle co nic: nagrobek z ładną inskrypcją. Ale może być gorzej! W pewnym momencie możesz poczuć, że przegrałeś swoje życie. Przewaliłeś na głupoty jedyne życie, jakie Ci dano! Co wtedy? Załamanie. Gniew. Autodestrukcja.

Czujesz nadchodzącą falę wściekłości?

Prawidłowo! Wściekłość jest dobra, ponieważ będzie motorem Twojej zmiany. Pomoże Ci przekształcić się ze zwykłego człowieka w osobę niezwykłą. Spełnioną. Pomoże Ci zrealizować własne marzenia. Pomoże osiągnąć szczyt własnych możliwości. Stanie się ziarnem pod zasiew ogrodu Twoich własnych pomników, z których korzyść będziesz mieć nie tylko Ty, ale także Twoje otoczenie oraz ci, którzy przyjdą po Tobie. Chcesz tego? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, poświęć trochę cennego czasu na spotkanie z Michałem Wawrzyniakiem, który w tym przewodniku wskaże Ci drogę do zmiany na lepsze. Przeczytaj go, przemyśl, a potem zakasaj rękawy i działaj, bo, jak rzekł Marek Aureliusz: Nie możemy się stać tymi, którymi chcemy być, pozostając tacy, jacy jesteśmy.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2017

źródło okładki: http://sklep.mentalway.pl/ksiazki/1165-ksiazka-nie...»

Łukasz Chrzanowski | 2017-02-06

Kolejna książka, która ma robić ludziom wodę z mózgu. Autor kolejny raz będzie na łamach swojej książki udowadniał, że zawsze i wszędzie możesz wszystko. Szkoda, że to zawsze i wszędzie będzie oznaczało, że masz chodzić na niezliczone kursy autora. Wydać fortunę, a później się przekonać, że zostałeś wydymany. Tej książki mocno nie polecam. Chyba, że jesteś wyznawcą Michała W. to śmiało kupuj, drogi Mentalwejanie.

Haliaeetus | 2017-02-01

Odradzam. Odradzam. Odradzam.

(Kołcz Majk zakłada fejkowe konta i sam sobie słodzi. To jedna z jego wielu "specjalności", dyskwalifikujących go zupełnie).

Bogdan | 2017-04-12
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Dno i kawał mułu, który podczepia się pod rozwój osobisty. Człowiek ktory brakiem pokory i kompetencji, epatując wulgarnością kiczem i tandetom, udaje trenera rozwoju osobistego, jest propagatorem anty hejtu... z którym sam kompletnie sobie nie radzi, internet jest pełny jego dziecinnych wulgarnych wypowiedzi gdzie atakuje innych głownie młodzież... a tak naprawdę jest zwykłym czterdziestoletnim frustratem który domaga się atencji.
Pisze kolejna "książkę" w której powtarza puste huraoptymistyczne hasła mające na celu tylko i wyłącznie promowanie własnej osoby i jego niedorozwojowych produktów.
Odradzam i omijać szerokim łukiem, książkę i wszytko co związane z tym szkodnikiem.

klaudia | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Zastanawiam się jaka część osób, która wystawiła negatywną ocenę przeczytała tę książkę. Przypuszczam, że gdyby została wydana pod innym nazwiskiem recenzje byłyby inne. Moim zdaniem cała uwaga skupiona jest na barwnej postaci autora, a nie na samej treści. Dla mnie Michał Wawrzyniak jest trudny w odbiorze i męczące bywa dla mnie słuchanie jego nagrań mimo, że treść niejednokrotnie jest ciekawa i wartościowa, dlatego sięgnęłam po książkę. Sama książka bywa momentami chaotyczna, ale nie zaburza to sensu. Autor używa wulgaryzmów, ironii i sarkazmu. Nie polecam wrażliwym czytelnikom z brakiem dystansu do siebie. Wawrzyniak jest bardzo bezpośredni i niektóre kwestie tłumaczy niezwykle dobitnie, używając przy tym prostego i wyrazistego języka. Porusza kwestie rozwoju osobistego na wielu płaszczyznach, podaje konkretne techniki i metody, które pomagają w pracy nad sobą. Mówi o tym jak iść dalej, sięgać wyżej i robić to w zgodzie ze sobą, stając się coraz lepszą wersją siebie. Pokazuje...

Aga | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Książka treściowo dla mnie byłą odrobinę nie logiczna, jakby autor próbował zmieścić jak najwięcej myśli w treści. Podział na cztery części był dosyć dobry, ale już treść w tych częściach nie do końca dotyczyła tematyki, miałam wrażenie, że czasem autor się zapominał, pisał o czymś innym i nagle znów wracał do poprzedniej myśli, czyli odrobinę chaos. Treści, które autor próbuje przekazać są ciekawe i dają do myślenia, a przykłady są sugestywne. Ogólnie dobra do przemyślenia pewnych aspektów życia, ale nie do końca uporządkowana. Podobało mi się podejście autora, takie życiowe. Polecam mimo wszystko, bo może ten poradnik rozwoju osobistego to coś dla ciebie, a nie dla mnie.

idj95 | 2017-01-05

Jedynka dla zasady.
Rozumiem, że fejkowe komentarze od fejkowych kont dopiero powstają?
P.S. Czyżby Kołcz Majk parał się usuwaniem obnażających fałsz opinii?

Bowsky | 2017-03-10

Nie zgodzę się z większością komentarzy, że Michał Wawrzyniak pisze bzdury, że to co robi jest bez sensu i że tylko mydli ludziom oczy. Raczej trzeba do tego dojść po kawałku, wniknąć głęboko w jego przekazy, spojrzeć z jego punktu widzenia i dopiero wtedy powinno się oceniać. Pomimo tego, że osobiście lubię Wawrzyniaka, wydaje mi się że do tej książki się nie przyłożył tak bardzo, jak mógł. Wydaje się być napisana na szybko. Nie mniej jednak jeśli ktoś dopiero zaczyna się interesować "światem rozwoju osobistego" na pewno dużo z niej wyniesie :)

ZielonyProgramista21 | 2017-02-01

Po przeczytaniu stwierdziłem, że ta książka to dno. Nie da się jej czytać, człowiek który ją pisał mydli oczy i szuka frajerów. Nie polecam tej książki.

Qulturasłowa | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Przestań słuchać innych!
Chciałbym być bogaty. Chciałbym mieć pracę, w której będę się realizował. Chciałbym mieć dom z basenem, willę z ogrodem, a nawet prywatną wyspę. Chciałbym mieć szerokie grono przyjaciół. Chciałbym, być niezwykłym człowiekiem. Zaraz, zaraz, czy na pewno chcesz nim być? Zastanów się, bowiem bycie niezwykłym człowiekiem, spełnianie swoich marzeń kosztuje i na pewno nie zapewni ci tego leżenie na kanapie i narzekanie. Będziesz musiał wykazać się sporą dozą autorefleksji, skończyć z marnowaniem czasu i użalaniem się nad sobą, a w zamian za to … działać! Tylko działanie, właściwie ukierunkowane na dodatek, jest w stanie przybliżyć cię do realizacji celów, tylko ono jest drogą do życia, jakie naprawdę chcesz prowadzić. Oznacza to jednak konieczność opuszczenia swojej strefy komfortu, a także konieczność podejmowania niepopularnych niekiedy decyzji, rezygnacji z szybkich przyjemności czy niektórych znajomości. Jesteś na to gotowy?
Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie...

Grzesiek_astronaut | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Przeczytałem 33 kartki i stwierdzam że autor opowiada nudnie, bezsensu, wydaje się ubogi intelektualnie chodź to tylko moja subiektywna opinia.