25 miniemerytur. Nawyki najmłodszego polskiego emeryta

Wydawnictwo: STAGEMAN POLSKA
biznes, finanse
Markaven

Jakub B. Bączek (nazywany przez dziennikarzy najmłodszym polskim emerytem) to człowiek, który już w wieku 32 lat porzucił posadę prezesa w zbudowanej przez siebie firmie STAGEMAN i zdecydował się na model życia 50/50. Połowę swojego roku spędza więc na 25 urlopach, które nazywa „miniemeryturami”, a w trakcie drugiej połowy realizuje projekty związane z jego pasjami (jak inspirowanie innych czy praca z najlepszymi polskimi sportowcami w charakterze trenera mentalnego).

Ta nietuzinkowa książka jest podróżą śladami autora – zarówno geograficzną (przez takie miejsca jak Bali, Nowy Jork czy Rio de Janeiro), jak i mentalną (przez nawyki skutecznego działania i szczęśliwego życia).

Od teraz nie trzeba już szukać inspirujących historii z zagranicy – na wyciągnięcie ręki mamy bowiem człowieka, który udowadnia, że marzenia się nie spełniają, ale marzenia się SPEŁNIA!

#25miniemerytur pomoże Ci spełnić Twoje marzenia – nie tylko te podróżnicze. Ale UWAGA: ta historia wciąga, a jej przeczytanie może sprawić, że wiele się w Twoim życiu zmieni! Do dzieła!

źródło opisu: http://www.jakubbbaczek.pl/25-miniemerytur/

źródło okładki: http://www.jakubbbaczek.pl/25-miniemerytur/

Magdalena | 2019-08-08

Bardzo dobra książka. Wiedza merytoryczna przeplatana anegdotami z podróży sprawia, że czyta się ją bardzo przyjemnie. Ponadto wyzwania stawiane przez autora dają możliwość pracy nad sobą tu i teraz, czytając książkę. Bardzo fajny pomysł. Zdecydowanie polecam.

artpek | 2019-08-08
Przeczytana: 05 listopada 2018

super książka, pełna inspiracji oraz zrozumienia w jaki sposób żyć pełnią życia oraz z pasją!!! gorąco polecam!!!

AZA | 2019-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2019

Przykro mi, ale bardzo słaba książka. Bardzo dużo ogólników, np. jak się uczyć angielskiego, trzeba się wysypiać, kupić sobie dobrą poduszkę itd. , a mało konkretnych PRAKTYCZNYCH informacji. Owszem jest kilka uwag dla ludzi, którzy już mają dużo kasy, aby zainwestować w pasywne struktury finansowe, a dla tych tych, którzy nie mają kasy, Jakub Bączek radzi, aby sprzedali trochę starych książek na allegro. No i właśnie ta autoreklama autora to najgorsze co może być w tej książce, bo jest to powtarzane w każdym rozdziale, jak trzeba kupić kolejne książki autora i koniecznie zapisać się na jego kursy, jak to autor jest bardzo szczęśliwy, jak ma dużo pieniędzy, jak wszystko wychodzi, itd ... po prostu człowiek idealny, no cóż pozazdrościć móglby ktoś. Ale to nie będę ja, bo szukałem wartościowych tematów w tej książce, a niestety .... nie znalazłem nic. Najgorzej wydane 40 zł pomijając to, że sama ta kwota jest dwukrotnie zawyżona do podobnych pozycji. Omijajcie proszę z daleka....

Ksebardo | 2018-12-27
Przeczytana: czerwiec 2018

25 miniemerytur Jakub B. Bączek Polubiłam tego człowieka w momencie gdy trafiłam na jego wykład. Po prostu człowiek petarda! Jego pozytywne myślenie i zarażanie życiem jest niesamowite! Kto nie chciałby mieć 25 miniemerytur w roku? Bączek jak to Bączek ma na to sposób. Nie jakiś wygórowany, ale tez nie spadający z nieba. Jego lekkość pióra i wyzwania, które rzuca są naprawdę łatwo przyswajalne. Nie powiem, zazdroszczę mu takiego życia-oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Zasłużył na to i sam to wypracował. Jego humor i osobowość to największy atut. Jeśli masz chęć zobaczyć jak swoje miniemerytury spędza najmłodszy polski emeryt to musisz tutaj koniecznie zajrzeć. Jeśli również lubisz wątki przygodowe, to coś tutaj dla siebie na pewno znajdziesz ;) przygoda + morał = 25 miniemerytur. Tylko co najważniejsze? Wszystkie wskazówki, które są w książce... trzeba po prostu wdrożyć w życie. Samo przeczytanie... nic nie da 🤯🤯🤯

kwlochaty | 2018-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Jakoś szczególnie mnie ta pozycja nie zachwyciła, gdyż już czytałem książki powiedzmy, że z dziedziny samorozwoju.

Natomiast miło się czyta, inspirujące historie i ciekawy model na życie, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Fajne jest to, że są wyzwania Jakuba, które można wykonywać i przekonać się, że to działa,tylko wymaga to wyjścia ze strefy komfortu.
Książka daje coś więcej niż suchy tekst.

Ogólnie polecam.

PS. zabieram się za kolejną "Zarobić milion, idąc pod Prąd"

i co najważniejsze:
"Marzenia się nie spełniają, marzenia się SPEŁNIA !!!

Jurek | 2018-12-16
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Jestem zadowolony z lektury tej książki. To taki 4-godzinny tydzień pracy przeniesiony na warunki polskie i trochę uwspółcześniony. Czy lepszy? Ciężko powiedzieć. Z jednej strony książka zawiera porady dotyczące podróżowania, porusza delikatnie temat funnel hackingu i opisuje przykład szwedzkiej rodziny nomadów, a drugiej strony ego autora czasami jest zbyt wielkie plus w wielu tematach trochę brakuje konkretów.

Mimo wszystko warto książkę przeczytać by poznać interesujący sposób myślenia i wiedzieć w którą stronę się rozwijać z dzieł lepszych.

Multikasia | 2018-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

powiem tak -> samo mięso jeśli chodzi o porady, w dodatku w ciekawej formie - pokazane każde państwo jako symbol czegoś ważnego na drodze do wolności finansowej

Patryk Wójcik | 2018-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Dobra książka. Lekko się czyta. Pokazuje pewien sposób na życie, więc dla wielu osób będzie on szokujący. Mi się podobała.

Justyna | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Genialna , świetnie i szybko się czyta , mocne tipy , dużo informacji zarówno postaw psychologicznych jaki wwartych obejrzenia miejsc --- mnóstwo inspiracji , pozytywnych emocji i drogocennych życiowych wskazówek
Polecam w 100%
Justyna

Globetrotter | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Jestem zawiedziony tą pozycją. Przeczytałem wiele książek motywacyjnych i ta na tle innych wypada bardzo miernie. W zasadzie to ta książka jest o wszystkim i o niczym, tytuł może sugerować, że będzie można się dowiedzieć czegoś o dochodzie biernym, o niezależności finansowej. Natomiast chyba sam autor nie wie o czym jest ta książka. Ni to książka podróżnicza, ni o zarabianiu, ni o motywacji. W największym stopniu jest to chyba pozycja o samouwielbieniu samego autora, o jego rewelacyjnych, najlepszych na świecie firmach. Ogólnie wszystko, co wokól niego jest naj. Nazwy firm autora padają praktycznie w każdym rozdziale, a rozdziały te są bardzo krótkie, praktycznie żadne zagadnienie nie jest szerzej omówione. Brak wartościowej wiedzy, zapomnę o tej pozycji bardzo szybko.

I jeszcze te selfie autora ilustrujące każdy z rozdziałów.... Już nawet tego nie będę komentować.