Zgłosuj na książki roku 2017

Mój Kucyk Pony - Przyjaźń to magia, tom 7

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Kucyk Pony Komiks (tom 7)
Wydawnictwo: Egmont Polska
My Little Pony - Friendship is magic
9788328119017
humor, przygoda, przyjaźń, kucyki
komiksy
Łukasz

W pierwszej części siódmego tomu przygód kucyków panuje klimat Dzikiego Zachodu. Klaczki chcą odwiedzić Chili Pepper, kuzynkę Apple Jack. Na miejscu jednak zastają jedynie szeryfa. Okazuje się, że wiele kucyków opuściło już miasteczko, nie widząc szans na zwycięstwo w walce z bezwzględnymi złodziejami bydła. Na oczach naszych bohaterek rozgrywa się dramat, po którym zrezygnowany szeryf oddaje odznakę Apple Jack. Czy ta sprosta temu zadaniu?

W drugiej historii mieszkańcy Lasu Everfree nieoczekiwanie stają się zagrożeniem dla Ponyville. W lesie rozpoczęła się wycinka pod budowę parku rozrywki. Kucyki próbują negocjować z biznesmenem, który stoi za tym przedsięwzięciem, ale to nie jest takie proste. Trzeba wezwać do pomocy leśne stworzenia i podjąć radykalne kroki.

źródło opisu: Egmont Polska, 2017

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wkp | 2017-01-31

SŁODKI, SŁODSZY, KUCYK!

Ta seria jest tak słodka, że można dostać od niej cukrzycy. Zawartość cukru w kucykach jest bowiem większa, niż w samym cukrze. Dodajcie do tego całą paletę soczystych, jaskrawych barw, rozmiękczającą serce mimikę i zniewalającą z nóg dawkę uroku połączonego z humorem i będziecie mieli jako takie pojęcie o tym, co „My Little Pony: Przyjaźń to magia” ma do zaoferowania. Ale pamiętajcie – Kucyki i tak nie raz Was zaskoczą!

W najnowszym, siódmym tomie ich przygód, znalazły się dwie krótsze opowieści. W pierwszej z nich, zatytułowanej „Dobry, zły i kucyki” nasze słodkie i urocze bohaterki wybierają się na dziki zachód. Co pchnęło je w drogę na tak niegościnne tereny? Wujeczny pradziadek Applejack, Chili Pepper, prowadzi w Center Creek Ranczo Bronco. A przynajmniej prowadził, bowiem dobrze prosperująca hodowla ostrych papryczek w chwili obecnej pozostaje bez nadzorcy, od kiedy Chili zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Applejack wraz z przyjaciółkami...

AnnaSikorska | 2017-10-18

„My Little Pony: Przyjaźń to magia” jako serial animowany zdobył wielu miłośników wśród młodych widzów. Jednak historia kucyków nie zaczęła się od filmów lub komiksów (jak zwykle to bywa), ale od zabawek: figurek zaprojektowanych przez Bonnie Zacherle. Kucyki charakteryzowały się kolorowymi ciałami, długimi, kolorowymi grzywami i ogonami wykonanymi z nylonowych włosów oraz znaczkami na bokach. Od czasu powstania pierwszych figurek ich wygląd kilka razy ulegał zmianie, a ostatnia „poprawka” wiąże się z powstaniem serialu i komiksów opartych na serialu, który stworzyła Lauren Faust, znana też z „Atomówek” i „Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”. Posiadający elementy humorystyczne i pouczające serial przyciąga wielu widzów nie tylko wśród dzieci.
Akcja skupia się wokół Twilight Sparkle, młodego jednorożca lubiącego uczyć się magii pod okiem księżniczki Celestii panującej nad Equestrią. Jej pomocnikiem jest młody smok Spike. Kiedy przychodzi czas na poznanie najważniejszej...

Weronika Krzemińska | 2018-02-20
Czadowa-Ola | 2017-10-28