Ostatnich gryzą psy

Wydawnictwo: Bellona

OSTATNICH GRYZĄ PSY to pierwsza z cyklu książka NAVALA przedstawiająca jego wspomnienia o życiowym szczęściu w trudnych sytuacjach oraz o determinacji i ciężkiej pracy, dzięki której początkowe niepowodzenie przekuwa się w sukces. Autor, unikając fałszywej skromności, opowiada o fizycznym wysiłku aż do bólu i krwi, ale bez cienia wątpliwości w sens wyznaczonego zadania. W książce nie ma...

Autor, unikając fałszywej skromności, opowiada o fizycznym wysiłku aż do bólu i krwi, ale bez cienia wątpliwości w sens wyznaczonego zadania. W książce nie ma gotowej recepty na sukces, NAVAL często powtarza, że każdy dociera inaczej do celu, ale skoro on dał radę, to czemu innym ma się nie udać!
Autor, zanim został operatorem GROM-u, był dekarzem, ślusarzem, spawaczem, kelnerem, a nawet drobnym przemytnikiem. Nabyte w cywilu umiejętności pozwoliły mu przejść selekcję i kurs podstawowy, a potem stać się zawodowym żołnierzem i służyć w GROM-ie.
Pokazuje czytelnikowi swoją drogę i udowadnia, że aby przetrwać w warunkach bojowych w dżungli i na pustyni, musiał najpierw przetrwać... starsze siostry ;), szkołę zawodową, zasadniczą służbę wojskową w Lublińcu, pracę robotnika w fabryce, czy usunięcie z kursu w GROM-ie. Jak mówi: „To żadne bohaterstwo, to życie. I wcale nie musi być nudne, wystarczy mieć cel i do niego dobry plan”, i właśnie dlatego warto przeczytać tę książkę!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

MisantropiaeFloris | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Najwyższy czas na merytorykę! Jak to mawiała moja polonistka nie zaczyna się zdania od „a więc..”

A więc.. książką mnie raczej zawiodła. Przeczytałem wszystkie książki jakie dotąd napisali żołnierze GROMU i zdecydowanie jest to raczej średnia książka. Ocena sprawiedliwa to moim zdaniem 6,5-7/10. Obok „trzynaście lat mojej służby w JW GROM nawet nie leżała i jest zdecydowanie od niej gorsza. Już sam opis z okładki wskazujący, iż „po raz pierwszy ujawnione ( są ) sekrety selekcji do jednostki GROM” wzbudzając wręcz śmiech i nakazują należytą czujność dla wszystkich którzy właśnie po tę książkę sięgają i zgłębiają zagadnienie jednostki wojskowej „GROM”.

Połowa książki ( 1/2 ) NIE JEST o Gromie a o służbie zasadniczej w 1 Specjalnym Pułku Komandosów w Lublińcu. Oczywiście wskazany okres traktuje o całym braku logiki w wojsku, fali i tzw. betonie myślowym tamtego okresu, więc ta część książki strasznie męczy i się dłuży. Kolejna 1/4 traktuje o selekcji a kolejna 1/4 już o służbie...

Wolf | 2017-01-11

arturas-1984 | 2017-01-18
PanProkop | 2017-01-18
Piwcok | 2017-01-18
Patronaty tygodnia

Przedstawiamy pierwsze nowości wydawnicze tego roku, które ukazały się pod naszym patronatem. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę? Sprawdźcie, co polecamy!