Synagoga Szatana

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wierzenia, tradycje, mity, legendy i baśnie narodów świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Armoryka
978-83-7639-057-4
okultyzm, magia, satanizm, czarownictwo

Znakomicie napisana książeczka o psychologii czarownicy, o czarnej mszy, czci oddawanej złym mocom i o pełnym krwi i kultu Szatana sabacie. O korzeniach czarownictwa i satanizmu tkwiących w głębokiej starożytności, a pielęgnowanych w ukryciu przez ludzi późniejszych epok aż po dzień dzisiejszy. "Dumnie i przemożnie kroczyła pogańska czarownica przez świat. Jako Pythia kierowała losami ludów, jako Druida czytała z klejnotów gdyby z otwartej księgi przyszłe wydarzenia, a zawsze była świętą kapłanką, co swoją potęgą nadawała sobie godność bogini. To było w czasach, kiedy dar jasnowidzenia był nadprzyrodzoną łaską Boga, kiedy czarownik był wysłannikiem nadziemskiej jakiejś potęgi i boskiej czci doznawał, kiedy jeszcze godnym zazdrości był ten, kto zdołał zniweczyć prawa natury, kto chwytał związek wszechrzeczy w najgłębszem przepastnem powiązaniu, ten, kto słoneczną jaśnią rozświetlał najgłębsze tajniki."
[Armoryka, 2009]

mari0shka | 2016-08-17