Jak wytresować Cthulhu. Tom I. Magia dla początkujących

Cykl: Jak wytresować Cthulhu (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM
siannve

źródło okładki: http://ksiegarniadlaciebie.pl/

"Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda". Ta książka to niesamowita przygoda i wielka niewiadoma. Bo to tylko od Ciebie/dziecka zależy, w którą stronę pójdą bohaterowie i co ich spotka za zakrętem.

Kasia zupełnie przypadkowo dowiaduje się, że w jej rodzinie od pokoleń przechowywana jest tajemnicza księga z zaszyfrowanym zaklęciem, które przywołuje Cthulhu. Cthulhu to mackowate, obślizgłe stworzenie, epicentrum grozy, bezwzględności i strachu. Żaden kod i szyfr nie oprze się dziecięcej fantazji, Kasi udaje się sprowadzić z zaświatów Cthulhu (ponoć czyta się: "ktulu" ;)). Potworzysko z mackami okazuje się uroczym stworzonkiem, którego nie sposób nie pokochać. Ale na Kasie i Cthulhu czyha wiele niebezpieczeństw. Ponoć członkowie tajemnego zakonu tylko czekają aż kod zostanie złamany i pragną przywołać Cthulhu aby przejąć dzięki jego sile i bezwzględności władzę nad światem. Dlatego Kasi i jej przyjaciel muszą uciekać. Przeżyją razem mnóstwo przygód. I tylko od czytelnika zależy...

Andrzej Włudecki | 2018-02-17
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Z pewną nostalgią wspominam serię Wehikuł Czasu, z którą zetknąłem się w dzieciństwie, która była oparta na podobnej mechanice. W tym samym czasie zaczytywałem się opowieściami grozy. Dlatego z przyjemnością sięgnąłem po dwie części z serii „Jak wytresować Cthulu”. Mimo, że są to pozycje dla młodych czytelników, z powodzeniem łączą te dwie pasje.

Serię stworzył znakomity duet autorów doskonale znanych w środowisku komiksowym, ale i świetnie rozpoznawalnych dla szerszej publiczności. Za scenariusz odpowiada Maciej Jasiński, rysunki stworzył Jacek Frąś. Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Tadam.

W książeczkach nie jesteśmy bezpośrednim bohaterem, główną postacią jest dziewczynka, i dopiero jej losami będziemy kierować. To propozycja idealna dla początkujących graczy, ponieważ opiera się na prostej grze paragrafowej, która ma formułę bardzo ciekawego opowiadania. Seria jest inspirowana twórczością kultowego autora opowiadań grozy z nutą fantastyki – Howarda Phillipsa...

Hania | 2017-01-05

Jak na tematykę to spodziewałam się bardziej oczka puszczanego do dorosłego czytelnika (co dzieciom po Cthulhu? a w akcji mogłoby go zastąpić doprawdy dowolne inne magiczne dziwadło) a dostajemy książeczkę zdecydowanie dla dzieci. Mimo ciekawego zabiegu paragrafowej akcji, bardzo niewiele dróg prowadzi do odmiennych rozwiązań, co również na minus. Jako ciekawostka - może być.

mcagnes | 2017-09-07

Nie cierpię Cthulhu. Oczywiście, że wiem, iż to najsłynniejsza istota z mackami na świecie, odwieczny Przedwieczny, ostoja grozy, sława i chwała. Nie lubię się bać, więc i Cthulhu nie lubię. Skusiłam się jednak na egzemplarz "Jak wytresować Cthulhu", ponieważ byłam ciekawa rysunków Jacka Frąsia. Te narysowane w "Totalnie nie nostalgii" totalnie mi umknęły, więc postanowiłam spróbować z innej strony. Jak się okazało, w rzeczonej książce tych ilustracji nie było zbyt wiele, ale za to książka okazała się absolutnym hitem dla mojego ośmiolatka. Otóż to książka paragrafowa, czyli w miarę lektury to czytelnik podejmuje decyzję, jaką drogą powinni podążać bohaterowie w książce. Krzyś to kupił totalnie i bezgranicznie.

Fretka | 2017-01-02

Fabuła i język trochę zbyt infantylne - po książce z takim głównym bohateren spodziewałam się jednak trochę większego flirtu z "dorosłą" publicznością. Duży plus za świetne postmodernistyczne rozwiązanie fabularne - grę paragrafową, w której czytelnik sam wybiera dalszy ciąg historii. Mimo wszystko, całość urocza, warto przynajmniej spróbować.

GZal | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Szkoda, że autorzy zmarnowali potencjał tkwiący w formie.

całość:

Weronika Chmiel | 2017-12-04