Niko z Wyspy Nietoperzy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
83-7192-269-8

Niko ma 10 lat. Mieszka w Mbarungkeli, małej rybackiej wiosce na Wyspie Flores w Indonezji. Ma 8-letnią siostrę Mertin i 5-letniego braciszka Leo. Ojciec Nika, pan Lorens, jest rybakiem. Niko także chce zostać rybakiem. Marzy o tym, żeby popłynąć z ojcem na Wyspę Nietoperzy. Jednak ojciec nie chce się na to zgodzić. Niko decyduje się popłynąć sam. Robi to potajemnie, mając nadzieję, że nikt nie zauważy jego zniknięcia. Ale sprawy układają się inaczej niż to sobie wyobrażał, a pobyt na wyspie niespodziewanie się przedłuża.