teatr
Corvus Corax

W książce tej przedstawiamy możliwie szczegółowo opisaną propozycję treningu fizycznego, który jest wypracowaną przez nas wypadkową różnych technik skutecznych dla aktorów, ale także dla tancerzy bądź performerów, którzy używają własnego ciała w pracy artystycznej. To propozycja uruchomienia ciała, obudzenia go. Zaprezentowane ćwiczenia mają za zadanie poszerzyć umiejętności aktora w panowaniu i operowaniu ciałem na scenie oraz w samym procesie twórczym (indywidualnym i grupowym) podczas pracy nad spektaklem.

Sprawne, myślące ciało aktora może być jego największym sojusznikiem, a nie złośliwym, nieruchawym zawalidrogą, z którym nie wiadomo co począć na scenie. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia i rady zawarte w tej publikacji pomogą wam w sukcesywnym zawieraniu takiego sojuszu i w twórczej pracy, której trening może być początkiem.

Autorzy

źródło opisu: http://treningfizycznyaktora.pl/