Zgłosuj na książki roku 2017

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
olaf2009

olaf2009 | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Rodzina gazdy przygotowuje się do wilji (wigilii). Ojciec, matka i najstarsza córka pracują przy obrządku i/lub przygotowują wieczerzę, najmłodsi synowie mają za zadanie nie rozrabiać. Przychodzi do nich pewna komornica i skarży się na biedę i samotność. Zostaje zaproszona na wieczerzę. Przy opłatku wszyscy życzą sobie aby spotkali się na wilji w przyszłym roku (taka była bieda...) Obrazek o tym jak pewna rodzina spędziła ten szczególny dzień roku. Krótki, ale oddający nastrój dnia, a także przejmujący.

Tohverus | 2016-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2016, WOLNE LEKTURY