Pocałunki z Barcelony

Wydawnictwo: Amber
From Barcelona with Love
978-83-241-4010-7
Ag2S

Czwarta powieść z bohaterami Kalifornijskiej nocy, Pod słońcem Saint-Tropez i Zaczęło się w Monte Carlo Zagrożone uczucie, piękna sceneria i niebezpieczna intryga w najnowszym bestsellerze jednej z największych mistrzyń literatury kobiecej Wszyscy znali Bibi. Piosenkarka, aktorka, celebrytka - była na ustach wszystkich. Każda kobieta chciała ją naśladować,każdy mężczyzna jej pożądał. Każdy,...

Wszyscy znali Bibi. Piosenkarka, aktorka, celebrytka - była na ustach wszystkich. Każda kobieta chciała ją naśladować,każdy mężczyzna jej pożądał. Każdy, z wyjątkiem jej własnego męża i jej niewiernego kochanka.
Byłą gwiazdą - dopóki nie została oskarżona o morderstwo. Dla paparazzich to był raj, dla policji - trudny orzech do zgryzienia, bo nigdy nie udowodniono jej winy. Ale Bibi nie miała już czego szukać w Los Angeles. Zniknęła i nikt o niej więcej nie słyszał.
Aż do dnia gdy jej córka prosi prywatnego detektywa gwiazd filmowych Maca Reilly’ego i jego narzeczoną Sunny
o pomoc w odnalezieniu matki. Od wzgórz Hollywood po ulice Barcelony i winnice Katalonii Mac i Sunny rozpoczynają śledztwo, które narazi na niebezpieczeństwo ich życie i wystawi na próbę ich miłość…

źródło opisu: Wyd. Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1119/poca%C5%82unki-z-barcelony

książek: 1901
Gosia | 2013-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 listopada 2013

To moje pierwsze spotkanie z prozą Elizabeth Adler. Nazwisko autorki jest mi znane i spodziewałam się lepszej książki. Sam pomysł bardzo ciekawy, ale autorce chyba brakło pomysłu jak go sprzedać na dobrym poziomie. Akcja toczy się zrywami, postacie infantylnie nakreślone, śledztwo pochodzi chyba z domysłów i objawień detektywa. Nie wiem też czemu ma służyć podkreślanie na każdym kroku marek ubrań, butów i torebek, czy to snobizm autorki, czy satyra na niego, ale jakaś taka niemrawa. Książkę ratują tylko momentami ciekawe opisy Barcelony i prowincji Hiszpanii. Widać, że autorka chyba lubi ten kraj i to miasto i starała się to przekazać. Wiele miejsca poświęciłam tej książce, a nie jest warta tego. Sięgnę jeszcze po jakieś wcześniejsze pozycje tej autorki, może okażą się trochę lepszą literaturą.

gwiazdka | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 15 września 2013

Książka zapowiadała się bardzo ciekawie, sam pomysł bardzo dobry, jednak wykonanie do niczego. Niby kryminał, niby romans, niby powieść obyczajowa, a tak naprawdę zlepek wszystkiego i niczego. Najczęściej używanym słowem chyba było napalona, padło nawet w Romowie dziewięciolatek. Postaci też mało przekonujące, czasem miałam wrażenie, że kilkuletnia dziewczynka jest bardziej dojrzała niż jej czterdziestokilkuletnia babcia. Śledztwo polega na domysłach. Treść bardziej mnie irytowała niż bawiła. Ogólnie więc na książkę szkoda czasu.

Anthos | 2016-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Średnia ta książka..

Najbardziej wkurzała mnie ta "babcia". Nie rozumiem czemu niektórzy nie rozumieją, że jak ktoś jest zajęty to jest zajęty i ma kogoś. Takich się nie tyka. To że ma pieniądze i trzeba się z nią liczyć to nie znaczy, że może od tak sobie, kraść komuś narzeczonego. Jak mój kolega mówi "Matko Bosko, co to się dzieje". Nie mogłam strawić tej Lorenzy. No niestety, nikt nie jest doskonały...

Książka w miarę. Niby coś się działo było kilka tajemnic, ale no nie pochłonęło mnie to tak jak zwykle. Nie wciągnęłam się na tyle, żeby nie móc się odciągnąć od książki.

Gosia9101 | 2013-10-18
Przeczytana: 18 października 2013

Dziewięcioletnia dziewczynka, jej zaginiona matka podejrzewana o dwa morderstwa, dawna wielka miłość, uroki Hiszpanii a w tym wszystkim Mac Reilly i jego narzeczona Sunny Alvarez. Jak oni sobie z tym wszystkim poradzą??

wasp | 2012-08-24

bardzo, bardzo słaba książka..

Agata | 2012-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 listopada 2012

Początek całkiem obiecujący, nawet byłam ciekawa jak dalej wszystko się potoczy. Nagle BUM! tak jakby autorka nie miała pomysłu na dalszą częśc lub jakby jak najszybciej musiała skończyc książkę.

ev2707 | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Najgorzej wydane 10 zł w moim życiu... Bogu dzięki, że nie 37,90 bo taka cena widnieje na okładce.
"Elizabeth Adler, jedna z najznakomitszych autorek na świecie". Jeśli tak, to w wieku 15 lat powinnam dostać literackiego Nobla, ponieważ pisałam wtedy lepsze opowiadania niż ta Pani popełniła książkę..
Nie polecam nikomu, chyba że chcecie przez całą lekturę przewracać oczami nad infantylnością i przewidywalnością książki.

Sakarya | 2015-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Może gdybym nie wybrała do przeczytania tej książki ze względu na "Autorkę Bestsellerów", oceniłabym ja wyżej. Ale na autorytet trzeba sobie zasłużyć. Ta książka absolutnie nie świadczy dobrze o jej autorce. Kiepski styl, słaba fabuła, biało - czarni, nie zapadający w pamięć bohaterowie.
W połowie czytania zajrzałam do opinii innych czytelników i natrafiłam na słowo "infantylna" - to dobre określenie.

Balboa | 2016-06-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Wspaniała intryga kryminalna z wątkiem romantycznym w tle. Akcja powieści rozgrywa się na terenie Stanów Zjednoczonych oraz słonecznej Hiszpanii. Bohaterowie są połączeni wieloma tajemnicami z przeszłości chociaż żyją daleko od siebie.

Madziula | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016