Zgłosuj na książki roku 2017

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
AdrianX

źródło okładki: google

Misza | 2017-08-06

Niestety nie jest to jeden z najlepszych Ospreyów jakie się pojawiły, mimo arcyciekawej dla mnie tematyki. Autorowi udało się pokazać, że Piotr Wielki nie tworzył armii rosyjskiej niemalże od zera lecz odziedziczył zmodernizowane już siły zbrojne po poprzednikach na carskim tronie. Ale czemu mając tylko 50 stron na przedstawienie zagadnienia, zamiast skupić się na organizacji czy taktyce Autor omawia z zacięciem kolory oraz kroje mundurów strzeleckich? Nieprzyjemnym zaskoczeniem podczas lektury były też rażące błędy w opisie wojskowości litewskiej, prostowane przez tłumacza czy takie kwiatki jak: "odzyskanie w 1514 roku Smoleńska po ponad 100-letniej okupacji litewskiej". Jaka okupacja i odzyskanie skoro Smoleńsk nigdy wcześniej w granicach Wlk.Ks.Moskiewskiego się nie znajdował...

pawel.dobroczek | 2017-06-07
Na półkach: Przeczytane, historia