Obligacje zamienne w finansowaniu przedsiębiorstwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
biznes, finanse
Wielebny

Książka jest pierwszą na polskim rynku pozycją, która kompleksowo podejmuje problematykę obligacji zamiennych w finansowaniu przedsiębiorstwa. Wykorzystanie hybrydowych instrumentów finansowych nie zyskało w Polsce jeszcze tak dużej popularności, jak na dojrzałych rynkach kapitałowych w Stanach Zjednoczonych, krajach Europy Zachodniej czy Azji, na których ich emisje są z powodzeniem przeprowadzane już od ponad sześćdziesięciu lat. Znajduje to odzwierciedlenie w bardzo małej liczbie publikacji poruszających tematykę obligacji zamiennych z punktu widzenia ekonomii i finansów. Celem autora niniejszej monografii jest przedstawienie istoty długu zamiennego na akcje, zaprezentowanie mechanizmu jego wykorzystania przez podmioty gospodarcze oraz opisanie roli, jaką odgrywa w finansowaniu działalności współczesnych przedsiębiorstw zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 2016

źródło okładki: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl