American Daydream

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
abcdmrowka

Autorka łączy dwa oblicza Ameryki – z jednej strony wielki świat kariery, sukcesu i pieniędzy, a z drugiej spokojne podróże w głąb dzikiej, pięknej i barwnie opisanej przyrody, z dala od amerykańskiej cywilizacji. Część I to opis pracy w malowniczej, górskiej okolicy, w ośrodku wypoczynkowym, do którego przyjeżdżają ci, którzy spełnili swój American Dream, ikony sukcesu prosto z Hollywood i...

Część I to opis pracy w malowniczej, górskiej okolicy, w ośrodku wypoczynkowym, do którego przyjeżdżają ci, którzy spełnili swój American Dream, ikony sukcesu prosto z Hollywood i Doliny Krzemowej. To zanurzenie się w innej kulturze, praca z wymagającymi klientami, odkrywanie Ameryki i zderzenie z wielkim światem.

Część II stanowi reportaż z wielotygodniowej podróży po zachodnim wybrzeżu USA, Hawajach i Nowym Jorku. Autorka dociera w miejsca nieznane turystom – malownicze dzikie góry Montany, mury college'u, gdzie odkrywa tajemnice studenckich bractw, w egzotyczne zakątki hawajskiej wyspy O'ahu, ale także do willi na obrzeżach Los Angeles, kasyna w Las Vegas i na taneczne parkiety w Hollywood i na Broadwayu. Podczas podróży poznaje cały przekrój amerykańskiego społeczeństwa – od milionerów i celebrytów poprzez uczniów, studentów aż po samotnych i bezdomnych.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/

awiola | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

"W Stanach Zjednoczonych ludzie zostawiają napiwki prawie zawsze i prawie wszędzie".

Podziwiam i darzę wielkim szacunkiem ludzi, którzy mają marzenia i potrafią je spełniać. Nie dziwię się także temu, że często urzeczywistnieniem swoich pragnień chcą dzielić się z całym światem. Jedną z takich osób jest Justyna Gaworska, której trochę po cichu zazdroszczę. Kto by bowiem nie zazdrościł jej takich przeżyć w samej Ameryce – państwie, w którym dosłownie wszystko może się zdarzyć.

Justyna Gaworska to łodzianka uwielbiająca dwie rzeczy – taniec oraz podróżowanie, czyli poznawania nowych kultur i ludzi. Autorka w czasie studiów na Uniwersytecie Łódzkim zrealizowała swoje marzenie – spędziła rok na studenckich wymianach kulturowych w USA. Książka powstała w ramach projektu crowdfundingowego.

"American Daydream" to książka przedstawiająca roczny pobyt autorki w Stanach Zjednoczonych. Składa się z dwóch części, które ukazują kulisy pracy Polki w Ameryce oraz jej wielotygodniową podróż po...

Wojtas | 2017-03-10

Bardzo fajna i przyjemna w lekturze książka. Justyna połączyła w niej praktyczne aspekty odnośnie pracy w USA jak i podróży po tym rozległym kraju. Opisy rozmów z ciekawymi ludźmi, których spotkała podczas swoich pobytów w Stanach, przeplatają się z opisami dzikiej amerykańskiej przyrody - to wszystko sprawia, że książkę czyta w ciągu jednego, dwóch wieczorów.
Polecam wszystkim pasjonatom Stanów, oraz tym którzy chcieliby poznać ten kraj trochę bardziej.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób zafascynowanych USA, pragnących w przyszłości spełnić swoje marzenie i samemu wyruszyć w podróż po tym niesamowitym kraju.

| 2017-01-10
Przeczytana: grudzień 2016

Bardzo inspirująca książka, napisana lekkim, przyjemnym, ładnym językiem. Naturalny styl, barwne opisy. Wciągająca, czyta się szybko, pozwala wyobrazić sobie przygody autorki i emocje jakie jej towarzyszyły i razem z nią cieszyć się z jej spełnionych, podróżniczych marzeń, jednocześnie inspirując się do spełniania swoich :) Polecam zarówno dla osób, które marzą o wizycie w USA, jak i dla tych, których do tej pory nie interesował ten kierunek podróży - po przeczytaniu książki na pewno to się zmieni :)

LukaszZakrzewski | 2016-12-27

Miał tą wielką przyjemność być w Stanach Zjednoczonych oraz uczestniczyć w programie Work&Travel w miejscowości Sun Valley.
Czym była dla mnie ta książka? Na pewno powrotem do wspaniałych, niezwykłych i niezapomnianych chwil. Raz jeszcze mogłem powrócić do Ameryki i raz jeszcze przeżyć swój Amerykan Dream!
Dla kogo jest ta książka? Zdecydowanie dla tych których ciągnie do USA, dla tych co ciągle się wahają czy warto oraz dla wszystkich którzy kochają podróże. Zdecydowanie polecam!

Monia | 2017-04-27
Przeczytana: 01 października 2016

Trochę w swoim życiu już zwiedziłam, ale Stany zawsze zostawiałam sobie na przysłowiowy „deser”. Jeśli i wy myślicie o nieprzyzwoicie szalonej wyprawie do USA, gdzie zamierzacie wynająć vana i z przyjaciółmi odbyć niezapomnianą podróż przez ten niezwykle różnorodny i zaskakujący kraj, to książka Justyny zdecydowanie jest pozycją obowiązkową na liście lektur przed wyjazdem.

Lekkie pióro, plastyczne opisy i przede wszystkim naturalna swoboda zapisków bardzo przypadły mi do gustu. Czytamy nie tylko o zapierających dech w piersiach widokach i godnych pozazdroszczenia dziennych (i nocnych!) eskapadach, ale także o ogromnym zmęczeniu, chwilach zwiątpienia i często rozczarowania, jakie niesie za sobą każda podróż, nawet ta najbardziej udana.

Z każdym rozdziałem czytelnik zdaje się nabierać coraz większej odwagi i gotowości do porzucenia wszystkiego i odbycia od lat planowanego wyjazdu, zwłaszcza, że książka może służyć za gotowy przewodnik po Stanach.

Jedyne, czego mi brakowało w...

focaccia | 2017-01-18

Książka przeznaczona dla marzycieli oraz osób które wiedzą jak te marzenia spełniać. Autorka przenosi nas w świat bardzo odległy od naszych polskich realiów, gdzie życie, poznawanie nowej kultury i ludzi wydają się znacznie łatwiejsze. Dając się ponieść fantazji podróżujemy wraz z autorką w najodleglejsze zakątki i z dreszczykiem emocji przeżywamy razem każdą z przygód. Polecam każdemu zarówno podróżnikom jak i osobom zafascynowanym kulturą Stanów Zjednoczonych.

Aga | 2017-01-12

Zaskakująco wyważona i obiektywna ocena jak na osobę, która spędzając tyle czasu w USA, miała okazję być w centrum subiektywnych i osobistych obserwacji i doświadczeń. to chyba własnie ta mieszanka obiektywno- subiektywnych relacji sprawia że książka jest ciekawa i przystępna. Polecam zarówno na wspominki z podroży jak i zachete do podróży :)

Kamila | 2017-01-05

Ksiazka, zabrala mnie do innego swiata i poruszyla wyobraznie. Piekne opisy krajobrazow i parkow narodowych, ktore teraz znalazly sie na mojej liscie Must-See. Ciekawe sytuacje i rozmowy, pokazujace roznice kulturowe. Jest w niej cos co sprawia ze nie mozesz sie oderwac od czytania, masz ochote pochlonac ja jednym tchem.

m_g | 2017-01-10
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Rozbudza wyobraźnię. Po przeczytaniu aż chce się pakować i przeżyć to samo, zobaczyć opisywane krajobrazy, doświadczyć tych przygód. Książkę czyta się lekko i przyjemnie.
Zdecydowanie polecam.