American Daydream

Justyna Gaworska Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf literatura piękna
Wydawnictwo Poligraf
American Daydream Podróże USA Książka podróżnicza Ameryka Los Angeles Wyprawa Podróż
literatura piękna
2016-11-22

Swietnie napisana ksiazka, Justyna ma lekkie pioro i naturalna umiejetnosc opisywania sytuacji, ludzi, zdazrzen w bardzo wciagajacy i malowniczy sposob. Czytajac ksiazke czlowiek utwierdza sie w przekonaniu, ze chce jechac do USA, poznac ten zroznicowany kulturowo kraj i doznac podobnych wrazen. Jest w tej ksiazce cos magicznego, co powoduje, ze nawet odkladajac ja na polke...

Bardzo ciekawa książka przepełniona autentycznymi przeżyciami autorki. Co najważniejsze autorka nie stara sie koloryzować i "ściemniać" w swoich relacjach byle było "mocniej, lepiej, szybciej". Dzięki temu książka jest interesująca i wciągająca.
To pozycja obowiązkowa dla każdego kto interesuje się podróżami, chcącego poznać relację ze Stanów z punktu widzenia...

Książkę czyta się jednym tchem. Autorka bardzo jasno i barwnie opisuje zarówno Amerykę jak i swoje przygody. Polecam zarówno pasjonatom Stanów Zjednoczonych jak i osobom ciekawym ludzi i świata. "Lekkie pióro" Justyny sprawia, że czyta się szybko, miło i przyjemnie :)

Przeczytanie tej książki zajęło mi dwie doby. Rewelacyjna, wciągająca opowieść o wyprawie do USA, o tym jak w prosty sposób można spełnić swoje marzenia. Jak dla mnie zdecydowanie za krótka :) Czuje niedosyt informacji. Czytałam z niedowierzaniem, jak taka osoba jak Justyna (którą znam osobiście) może sama jechać w nieznane, że się nie boi, wszędzie się pcha, wszystko chce...

Świetna lektura na sezon przedwakacyjny, wakacyjny i powakacyjny: niezależnie od pory roku, jeśli potrzebujesz motywacji żeby kupić bilety, spakować plecak i ruszyć w drogę - to jest właśnie ta książka. Pełno w niej barwnych opisów miejsc i ludzi przeplatanych osobistymi odczuciami autorki; odczuciami, które każdemu mającemu za sobą podróż lub dwie mogą wydać się bardzo...

Trochę w swoim życiu już zwiedziłam, ale Stany zawsze zostawiałam sobie na przysłowiowy „deser”. Jeśli i wy myślicie o nieprzyzwoicie szalonej wyprawie do USA, gdzie zamierzacie wynająć vana i z przyjaciółmi odbyć niezapomnianą podróż przez ten niezwykle różnorodny i zaskakujący kraj, to książka Justyny zdecydowanie jest pozycją obowiązkową na liście lektur przed wyjazdem.
...

Bardzo fajna i przyjemna w lekturze książka. Justyna połączyła w niej praktyczne aspekty odnośnie pracy w USA jak i podróży po tym rozległym kraju. Opisy rozmów z ciekawymi ludźmi, których spotkała podczas swoich pobytów w Stanach, przeplatają się z opisami dzikiej amerykańskiej przyrody - to wszystko sprawia, że książkę czyta w ciągu jednego, dwóch wieczorów.
Polecam...

"W Stanach Zjednoczonych ludzie zostawiają napiwki prawie zawsze i prawie wszędzie".

Podziwiam i darzę wielkim szacunkiem ludzi, którzy mają marzenia i potrafią je spełniać. Nie dziwię się także temu, że często urzeczywistnieniem swoich pragnień chcą dzielić się z całym światem. Jedną z takich osób jest Justyna Gaworska, której trochę po cichu zazdroszczę. Kto by bowiem...

Wczoraj udało mi się znaleźć czas aby przeczytać "American Daydream". Autorka opisała wiele miejsc, które odwiedziłem dawno temu podczas swojego pobytu na Work&Travel USA, więc miłe wspomnienia w połączeniu z ciekawą treścią książki sprawiły, że był to bardzo miło spędzony wieczór. Dziękuję.

Dla wszystkich zakochanych w Stanach (ale nie tylko) pozycja obowiązkowa :) Pięknie opisane historie, łatwo i przyjemnie się czyta. Zachęca do podróżowania!

• W bibliotece
  • Z polecenia