"Kółko się zakochuje"

Wydawnictwo: Novae Res
"Kółko się zakochuje"

Jakie są dziewczyny żyjące w kraju, w którym Paweł Deląg uchodzi za najprzystojniejszego Polaka? Poznajcie Kółko: oto Czikita, zwana w pewnych kręgach Bonitą, romansująca z niewysokim, ale jurnym Latynosem. Ruda – łamaczka męskich serc i romantycznych porywów wewnątrz Kółka. Madzia, która w poszukiwania Idealnego Mężczyzny wyprawia się aż za Ocean. Pola, wieczna doktorantka, i dziewica....

Poznajcie Kółko: oto Czikita, zwana w pewnych kręgach Bonitą, romansująca z niewysokim, ale jurnym Latynosem. Ruda – łamaczka męskich serc i romantycznych porywów wewnątrz Kółka. Madzia, która w poszukiwania Idealnego Mężczyzny wyprawia się aż za Ocean. Pola, wieczna doktorantka, i dziewica. Ania, nieszczęśliwa narzeczona zabójczo ufryzowanego Kuby. I Zyta, Siostra Przełożona Kółka, rozdarta uczuciowo między członkiem Mensy a fanem motoryzacji.

Kółko odważnie zgłębia meandry męskiej filozofii życia, potyka się na zbyt wielu nieudanych związkach, staje w szranki na szybkich randkach i portalach, udaje się nawet do wróżki, by na koniec zrozumieć, że nie ma facetów idealnych... Jest za to wyjaśnienie raz na zawsze: czego pragnie kobieta, jak być piękną i o czym rozmawiają przyjaciółki.

źródło opisu: http://novaeres.pl/

źródło okładki: novaeres.pl

Książkę zakupiłam ponieważ została mi polecona przez samą autorkę, która napisała do mnie tu na lubimy czytać. Chcę zaznaczyć, że książkę zakupiłam sama, za własne fundusze, chociaż autorka oferowała mi pdf ebooka. Jednakże nigdy nie przyjmuję książek za darmo ponieważ wtedy czułabym się w pewien sposób zobowiązana.

Jak widać po ilości gwiazdek pozycja nie przypadła mi do gustu. Nie odmawiam autorce potencjału ale niestety ta książka to jeden wielki chaos. Nie przeczytałam do końca dotrwałam do 50 strony.

Nie chcę się znęcać ale lista rzeczy, które mnie zraziły jest długa. Książka jest przegadana, smutna, wręcz depresyjna. Chcę o niej zapomnieć. Idzie na kupkę do oddania. Biorąc pod uwagę formę miał to chyba być crossover z Sex in the City z Dziennikiem Bridget Jones. Niestety, nie wyszło.

Nie polecam. Do autorki nie powrócę.

Gąska | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Książka jakich wiele, z tą różnicą, że na ogół występują cztery bohaterki, a w „Kółko się zakochuje” jest ich, aż sześć. Nie przeszkadzało mi to, że powieść nie jest zbyt konwencjonalna, ponieważ lubię tematykę przyjaźni między kobietami, ich perypetie, wzloty i upadki. Za to wadziło mi, że w pozycji tej panuje jeden wielki chaos. Jest dużo bohaterek, dużo informacji, wręcz ciężko nadążyć za „terkotem” narratorki i jej przemyśleniami.

Postacie są jak na mój gust bardzo szablonowe. Ruda oczywiście jest wredna i lubi seks, mamy też potężną Polę, której tusza wypominana jest przy każdej możliwej okazji, jest ona oczywiście dziewicą z małym biustem, Ania natomiast ma chłopaka, od którego oczekuje oświadczyn, na które się nie zapowiada. Pozostałymi bohaterkami są: kochliwa ekolożka Czikita, która czasem lubi wyciągać jedzenie ze śmietnika, nieśmiała Madzia i wreszcie Zyta, która chyba do końca nie wie co zrobić ze swoim życiem. Dobrze, że pierwszy rozdział został zatytułowany: „Mały...

Lekka i zabawna historia Kółka czyli sześciu przyjaciółek, sześciu bardzo różnych od siebie dziewczyn. Każda z innym charakterem , każda z innymi problemami. Mają jeden wspólny cel - chcą się szczęśliwie zakochać. A to, to nie jest takie proste jak się wydaję.
Rzadko kiedy spotykamy w książce aż 6 głównych postaci. Przez pierwszych kilka, a nawet kilkanaście stron bardzo pomocny okazał się wstęp w którym to autorka opisuje nasze bohaterki. Łatwo pogubić się kto-jest-kto, dlatego często do niego wracałam.
Moje odczucia po lekturze? Bardzo neutralne.

izabela81 | 2016-12-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Poznajemy Kółko, w skład którego wchodzi sześć zwariowanych kobiet. Czikita - humorzasta Siostra, wiecznie niezdecydowana, w okresie zakochania zwana Bonitą. Wdaje się w romans z rozwiedzionym Latynosem, ojcem dwójki dzieci. Ruda - łamaczka męskich serc i romantycznych porywów wewnątrz Kółka, najbardziej szalona z sióstr. Madzia - zakochuje się w mężczyźnie, który okazuje się być kobietą. W poszukiwaniu Idealnego Mężczyzny wyrusza za Ocean. Pola - wieczna doktorantka i dziewica, która czeka na na miłość swojego życia, ponieważ żaden facet nie umie jej zadowolić. Ania - nieszczęśliwa narzeczona, która podejrzewa ze Kuba ją zdradza. Zyta - Siostra Przełożona Kółka, a zarazem narratorka książki, która nie potrafi zdecydować się czy chce być z członkiem Mensy czy z fanem motoryzacji.

Na początku trudno było mi "wgryźć" się w tę książkę. Działo się to za sprawą natłoku informacji, jakie serwuje nam na wstępie autorka. Poznajemy wszystkie bohaterki na raz, co może wprowadzać lekki...

Milena | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Dziś przychodzę do was z książką, którą nie jednokrotnie przyprawiła mnie o uśmiech na twarzy. Napisana z dystansem historia przyjaciółek. Każda jest zupełnie innym typem kobiety, ale łączy je jedno, wszystkie pragną prawdziwej miłości i oczywiście idealnego faceta. Myślę, że każda z nas właśnie tego pragnie, choć nie wszystkie się do tego przyznają. Tylko szkoda, że odnalezienie tego nie jest wcale takie proste.

Podobało mi się,że na początku książki znajduje się "Mały przewodnik po Kółku dla inteligentnych Inaczej". wiem, brzmi to jak brzmi, ale z pewnością ułatwia nam to niepogubienie się w Kółku, a także lekkie przygotowanie do tego co może spotkać czytelnika w dalszej części. Mi to z pewnością pomogło.

Autorka po przez swoją książkę daję również nam, kobietą kilka rad. Między innymi co nas może spotkać, kiedy szukamy swojego wybranka na czacie i jakich najczęściej mężczyzn możemy tam znaleźć. [mnie książka nauczyła przede wszystkim żeby na bieżąco zaznaczać cytaty, które...

Kółko się zakochuje to lekka, zabawna historia, która zapewni nam chwilę relaksu w zimowy ciemny wieczór idealna w połączeniu z ciepłym kocykiem i gorącą herbatką. To dobry debiut dlatego polecam wam go z całego serca.

Agaaa006 | 2016-12-14

Zrozumieć kobiety. Nie taka prosta sprawa, ale zrozumieć mężczyzn i w dodatku znaleźć idealnego... graniczy z cudem. Jak w dzisiejszych czasach kobieta ładna i inteligentna ma poznać tego jedynego na całe życie i skąd pewność, że ten to właśnie Ten?
Kółko powstałoby się wzajemnie wspierać w znoju nauki, pierwszych krokach dorosłości, a później... relacjonowania pierwszych randek. Posiadanie przyjaciółek jest bardzo ważne. Zwłaszcza gdy samo zdobycie dyplomu nie równoważy się z tuzinem ofert pracy, a kolejna nieudana próba miłości tej do końca życia spaliła na panewce.

Sześć przyjaciółek, znają się jak łyse konie. I chociaż lata nauki zaczęły odchodzić w zapomnienie, to nadal trzymały się razem – z wyjątkiem Zyty i Poli. Pierwsza postanowiła przeciągnąć wiek beztroski, dokształcając się, druga ambitnie realizuje plan napisania doktoratu. Wieczna dziewica.
Pozostałe rozpoczęły życie na własny ubogi rachunek. Bo wiadomo realia, są takie, a nie inne. Dyplom można mieć, a o pracę nawet...

asiek_82 | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

Myślę, że każda z nas miała lub ma grupę przyjaciółek, z którymi wychodzi na miasto, spotyka się na babskich pogaduchach, dzieli radości i smutki. Tzw. „grupę wsparcia”, która stanowi filar podtrzymujący naszą kruchą damską psychikę, pełną rozmaitych problemów: od wyboru sukienki na imprezę, przez dylemat co ugotować na obiad, po rozterki związane z facetami. I o tym jest ta książka. Poznajemy grupę sześciu przyjaciółek, każdą inną, każdą ze swoimi życiowymi zawirowaniami, każdą gotowa się poświęcić dla Kółka, dla swoich Sióstr.
Wydawać by się mogło, że książka nie wnosi niczego nowego, a losy bohaterek są dosyć banalne. W końcu każda z nas jest kobietą i na co dzień zmaga się ze swoimi problemami,a jednak...To napisana w humorystyczny sposób książka, rozweseli niejedną czytelniczkę, może właśnie tą, która np. aktualnie ma myśli zaprzątnięte problemami z facetem? Może zakochała się w rozwiedzionym obcokrajowcu, albo nie wie jak poradzić sobie z natrętnym adoratorem? Może czuje...

Tylkomagiaslowa | 2017-04-30

Co ciekawe znajdziecie w tej lekturze niemal w każdym rozdziale specjalny akapit do wnucząt, który momentami bawi niemal do łez.

Szkoda jedynie, że większość wydarzeń nie zatrzymuje się na dłużej w głowie. Nie jest to powieść z wyższej półki, która zasługiwałaby na same pozytywne pochwały... Bo jest kilka niedociągnięć, warsztat nie do końca taki jak być powinien. Ale ze względu na znikome (ale jednak) treści, przypadła mi do gustu. Szkoda również, że to faceci są przeważnie tematem przewodnim.

Jak widzicie jestem jakby na rozstroju dróg, bo jednak trochę mi przypadła do gustu, ale i wad ma sporo. Mam nadzieję, że autorka popracuje nad swoim warsztatem, bo jak wyżej wspominałam potencjał jest i to duży, tylko trzeba nad nim mocno popracować, by coś sensownego z niego wyszło.

Reasumując najgorzej nie było, ale i za dobrze również nie. Najbardziej zraził mnie chaosem, który sprawił, że w moich odczuciach końcowo ma dość słabe noty, a w dodatku szybko ucieka z głowy. Nie lubię...

KobieceRecenzje365 | 2017-01-20

Uwielbiam czytać debiuty i ostatnio miałam do nich dużo szczęścia, gdyż żaden mnie nie zawiódł, a niektóre z nich okazały się literackimi perełkami. Jednak dobra passa niestety zawsze musi się kiedyś skończyć i przychodzi czas na lekturę, która... No właśnie, która co? Zapraszam na recenzję powieści Zyty Kowalskiej pt. „Kółko się zakochuje”.

„Jakie są dziewczyny żyjące w kraju, w którym Paweł Deląg uchodzi za najprzystojniejszego Polaka?

Poznajcie Kółko: oto Czikita, zwana w pewnych kręgach Bonitą, romansująca z niewysokim, ale jurnym Latynosem. Ruda – łamaczka męskich serc i romantycznych porywów wewnątrz Kółka. Madzia, która w poszukiwaniu Idealnego Mężczyzny wyprawia się aż za Ocean. Pola, wieczna doktorantka, i dziewica. Ania, nieszczęśliwa narzeczona zabójczo ufryzowanego Kuby. I Zyta, Siostra Przełożona Kółka, rozdarta uczuciowo między członkiem Mensy a fanem motoryzacji.”