Poprzedził Popiełuszkę

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Poprzedził Popiełuszkę
religia

"Proboszcz brzeźnicki Ksiądz Jan Szczepański był kapłanem z powołania. Trafił do serca, mówił prosto i zrozumiale. Był inny od księży...Był bardzo ubogi...Kaznodzieja wspaniały. Ludzie przychodzili z innych parafii. Znałem księdza, ale nie osobiście, bo kawaler nie miał żadnej sprawy do załatwienia. Chodziłem do Kościoła każdej niedzieli." Zdzisław Sidor ur.1927

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://booklikes.com/poprzedzil-popieluszke-zenobi...»

Została mi polecona przez koleżankę z pracy. Zaciekawił mnie fakt, iż proboszcz jest z lubelskiego. Ks.Jan Szczepański został porwany z plebani w Brzeźnicy Bychawskiej przez nieznanych spawców w sierpniu 1948 roku, bestialsko zamordowany, a jego ciało wyrzucone do wody. Sprawców jego męczeńskiej śmierci do tej pory nie ukarano, mimo że było wiadomo kto brał w tym udział. Określono go mianem lubelskiego Popiełuszki.
Naprawdę warto przeczytać.

Abigail | 2016-11-21