Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających matematyczne myślenie

Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Sensus
How to Think: 50 Puzzles for NUMERICAL Thinking
Gosia_Łukasz

Liczby rządzą światem! Skup się całkowicie. Nie trać pewności siebie. Opanuj działania na liczbach. Baw się dobrze, rozwiązując zadania. I naucz się myśleć MATEMATYCZNIE. Gimnastyka w służbie myślenia numerycznego Sprawne pamięciowe operowanie na liczbach jest dziś bardzo ważną umiejętnością. Jeśli umiesz coś szybko obliczyć, lepiej radzisz sobie w różnych sytuacjach...

Liczby rządzą światem!

Skup się całkowicie.
Nie trać pewności siebie.
Opanuj działania na liczbach.
Baw się dobrze, rozwiązując zadania.
I naucz się myśleć MATEMATYCZNIE.

Gimnastyka w służbie myślenia numerycznego

Sprawne pamięciowe operowanie na liczbach jest dziś bardzo ważną umiejętnością. Jeśli umiesz coś szybko obliczyć, lepiej radzisz sobie w różnych sytuacjach codziennych, podczas negocjacji biznesowych czy podczas wybierania najlepszej oferty spośród wielu pozornie bardzo podobnych. Jeśli zaczniesz rozwijać swoją wyobraźnię matematyczną, wzrośnie Twoja spostrzegawczość, a zależności między liczbami będziesz dostrzegać z łatwością.
Jak to się robi?
To mała książeczka o wielkich możliwościach. Dzięki niej poprawi się Twoja zdolność do myślenia matematycznego, a ponadto nabierzesz biegłości w operowaniu na liczbach. Rozpoczniesz od ćwiczeń bardzo prostych, zachęcających do dalszej pracy, a potem niepostrzeżenie zaczniesz rozwiązywać zadania dużo trudniejsze — łamigłówki liczbowe są bardzo przyjemną zabawą. Książka stanowi świetną pomoc w codziennym treningu mózgu: zawiera zadania łatwe (mała rozgrzewka dla szarych komórek), a także trudniejsze (prawdziwy trening). W trakcie ćwiczeń szybko zauważysz, że sprawniej liczysz w pamięci, myślisz logiczniej, bez trudu dostrzegasz rozmaite powiązania i zależności. A kiedy sprostasz wyzwaniu i staniesz się agentem Zero, zobaczysz, jak wspaniale jest mieć umysł wytrenowany w pracy z liczbami!

Do zapamiętania:

Naucz się myśleć o liczbach w sposób wielopłaszczyznowy.
Zaprzyjaźnij się z liczbami i staraj się o nich myśleć możliwie najczęściej.
Spróbuj wyobrażać sobie liczby.
Uwierz we własne możliwości i ćwicz liczenie w pamięci — najlepiej codziennie.

źródło opisu: ebookpoint.pl

źródło okładki: ebookpoint.pl