Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających obiektywne myślenie

Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Sensus
How to Think: 50 Puzzles for OBJECTIVE Thinking
Gosia_Łukasz

Wiadro wody dla ochłody dla Twojego mózgu! Jak myśleć obiektywnie, czyli skuteczne sposoby wyłączania emocji z procesu podejmowania decyzji Rozkosze łamania głowy, czyli 50 zadań na poprawę obiektywności myślenia Wyzwanie, czyli wspaniały balans między sercem a mózgiem Są w życiu takie sytuacje, w których obiektywne i trzeźwe myślenie jest na wagę złota. Jednak właśnie wtedy...

Wiadro wody dla ochłody dla Twojego mózgu!

Rozkosze łamania głowy, czyli 50 zadań na poprawę obiektywności myślenia
Wyzwanie, czyli wspaniały balans między sercem a mózgiem

Są w życiu takie sytuacje, w których obiektywne i trzeźwe myślenie jest na wagę złota. Jednak właśnie wtedy kontrolę nad naszym zachowaniem przejmują emocje: strach, euforia, złość. Pod ich wpływem podejmujemy najgorsze możliwe decyzje i wychodzimy na tym jak Zabłocki na mydle. Na szczęście istnieją pewne sprytne sposoby na to, by nie dać się ponieść impulsowi, zmienić wzorce myślowe i zacząć wreszcie działać racjonalnie — na własną korzyść. Jeśli chcesz poznać te sposoby i je wyćwiczyć, sięgnij po tę książkę.

Znajdziesz tu pół setki łamigłówek o różnym stopniu trudności. Wszystkie one mają jeden cel: nauczyć Cię powstrzymywać w sobie impulsywne reakcje, dostrzegać różne prawidłowości w Twoim myśleniu i analizować swoje decyzje, zanim ogłosisz je światu. Dowiesz się stąd, co to jest płynność poznawcza, heurystyka dostępności i zmęczenie decyzyjne, a potem spróbujesz przeciwstawić się utartym schematom. Na początek zagubisz się w liczbowym labiryncie, później spróbujesz oliwek przy lampce wina, by w końcu dotrzeć do wehikułu czasu Tymona. Ukoronowaniem Twoich wysiłków będzie dzień pełen emocji. Podejmij wyzwanie!
Wyłącz emocje i wygraj!

źródło opisu: ebookpoint.pl