Myślę więc jestem 50 łamigłówek wspomagających myślenie wizualne

Tłumaczenie: Marta Czub
Wydawnictwo: Helion
How to Think: 50 Puzzles for VISUAL Thinking
youstyna

Moc obrazów dla Twojego mózgu! Jak myśleć wzrokowo, czyli polepszyć wyobraźnię przestrzenną i zdolność wizualizacji Obrazowe łamanie głowy, czyli 50 zadań na rozwinięcie umiejętności myślenia wzrokowego Wyzwanie, czyli wspaniała rozrywka na deser Czy tego chcemy czy nie, żyjemy w kulturze obrazkowej. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają długiej lekturze i kontemplacji, a wszyscy wokół zdają się...

Moc obrazów dla Twojego mózgu!

Wyzwanie, czyli wspaniała rozrywka na deser

Czy tego chcemy czy nie, żyjemy w kulturze obrazkowej. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają długiej lekturze i kontemplacji, a wszyscy wokół zdają się hołdować zasadzie: jeden obraz wart jest tysiąca słów. Od tego, jak radzimy sobie z wizualizacją własnych pomysłów, często zależy możliwość ich realizacji. Na szczęście myślenie wzrokowe, podobnie jak inne rodzaje myślenia, można wyćwiczyć i stale rozwijać. A jedną z najprzyjemniejszych form ćwiczenia tej umiejętności jest rozwiązywanie łamigłówek. Dzięki interesującym zadaniom zawartym w tej książce nauczysz się zwracać uwagę na szczegóły i dostrzegać wokół siebie różne wzorce.

Znajdziesz tu pół setki łamigłówek o różnym stopniu trudności. Wszystkie one mają jeden cel: poprawić Twoje umiejętności myślenia wzrokowego, nauczyć Cię analizować obrazy i wychwytywać ich ukryty sens oraz zwiększyć Twoje zdolności wizualizacji. Podczas ich rozwiązywania Twój mózg zacznie doceniać moc obrazów, a Ty będziesz świetnie się bawić. Zadania ułożone są od najprostszych do najtrudniejszych. A gdy już uporasz się z całą pięćdziesiątką, będziesz musiał szczerze odpowiedzieć sobie na zagadkowe pytanie o to, czy masz wizję... Podejmij wyzwanie!
Obrazkowy zawrót głowy!

Edyta | 2017-01-17