W sieci i poza siecią. Typologia relacji i strategie przystosowawcze wokół cyberprzestrzeni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
internet, sieć, cyberprzestrzeń,
Elliean

Jak w tytule książki, bycie "w sieci" bądź "poza siecią" w sposób istotny wpływa na strategie ustosunkowania się do technologii, sposoby jej zrozumienia i snute na jej temat opowieści. Ów podział na użytkowników i nie-użytkowników to z jednej strony ważna linia demarkacyjna, z drugiej zaś analityczna konstrukcja, używana w poszczególnych rozdziałach w celu podkreślenia jak funkcjonowanie online i offline różni sposoby bycia w świecie społecznym i jego postrzegania.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2010

źródło okładki: www.naukowa.pl

Elliean | 2016-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2016

Pozycja wybrana przeze mnie jako jedna z wielu do pracy licencjackiej, więc może nasunąć się od razu myśl, że była czytana "z przymusu".
Ale wcale nie. Język jest na tyle jasny, że pozwala mam zrozumieć dane zagadnienia. Książkę wzięłam w ręce przez pracę, ale momentami o tym zapominałam dowiadując się sporo nowych rzeczy.
Dla poglębienia wiedzy polecam, aczkolwiek została wydana w 2010 roku, więc musimy się liczyć, że wiadomości niektóre powinny zostać zaktualizowane.

Na półkach