Tales of the Jedi - Knights of the old republic
komiksy
Przemek

Przed tysiącami lat wynalazek podróży nadprzestrzennych przyczynił się do spojenia galaktyki. Narodziła się unia układów gwiezdnych, zwana Republiką Galaktyczną, która przez tysiąclecia rozrastała się, obejmując coraz liczniejsze zamieszkane planety. Harmonii i pokoju w Republice strzegło bractwo dzielnych wojowników--rycerzy Jedi. W tych czasach chwały wiele wrażliwych na Moc osób z chęcią podejmowało ciężkie szkolenie i pobierało nauki od mistrzów. Jedi byli liczni i silni, a ich zapisane w holokronach historie inspirowały później wiele pokoleń.

źródło opisu: Tylna okładka

źródło okładki: Skan własny

Przemek | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Historie są trochę szkicowe (dopracowany jest dopiero fragment o szkoleniu Nomi), opracowanie graficzne przeciętne, ale to co jest tu wartościowe, to obrazy Starej Republiki. Z lektury przygód Dartha Bane'a mogłem się już wcześniej trochę dowiedzieć o Freedonie Naddzie, o D'xun, Onderonie, bestiach które przelatują między księżycem i planetą. Był to jeden z wątków, w których Bane zdobywał swoją wiedzę i potęgę, a nawet swoją zbroję z orbalisków. Pierwsza część przygód tego zeszytu dotyczy wydarzeń, jakie stały się udziałem kilku młodych Jedi w walce przeciwko spadkobiercom Freedona Nadda. Pojawia się też wątek znanej już z Trylogii Thrawna (która powstała przed komiksem w 1991--komiks w 1993) oraz z trylogii Bane'a, medytacji bitewnej.
Z drugiej strony ważną rolę w Trylogii Bane'a pełni Ambria i jezioro Ciemnej Strony mocy Natth, nad którym mieszkał uzdrowiciel Caleb. W Trylogii Bane'a można było przeczytać, że w jeziorze tym Jedi zamknęli potęgę Ciemnej Strony, która spowijała...

MZelezo | 2017-09-10
borys_ru | 2017-02-08