Star Wars: Shadows of the Empire
komiksy

Komiks powstał na podstawie cieszącej się wielką popularnością powieści Steve’a Perry’ego pod tym samym tytułem, a jego akcja rozgrywa się pomiędzy Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi. Całkowite zwycięstwo imperatora wydaje się kwestią czasu. Niedobitki rebeliantów rozproszyły się, a Luke Skywalker powoli dochodzi do siebie po utracie ręki, poszukiwany nie tylko przez Dartha Vadera, ale i przez nową mroczną postać - księcia Xizora, szefa największej organizacji przestępczej w galaktyce. Albumem Cienie Imperium rozpoczynamy wydawanie kolekcji STAR WARS LEGENDY. Zaprezentujemy w niej najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1846.html

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/img/min/759/920/75920966_s...»

Przemek | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Na fali "Przebudzenia mocy" córki (8 i 5 lat) mnie zachęciły do zakupu komiksów, z którymi zresztą sobie nieźle radzą. Tutaj mamy historię Boby Fetta, który pod obstrzałem innych łowców nagród wiezie zamrożonego Hana do Jabby, a równolegle rozgrywa się wątek ścigania Luka przez Vadera (opętanego wizją wspólnego władania galaktyką), któremu z kolei przeszkadza zatrudniony przez Imperatora do pomocy w budowie nowej Gwiazdy Śmierci Xizor.
Dawno już nie czytałem takich rzeczy, ale tu się wypowiem, bo w tym komiksie brakowało mi bardzo wstawek, które nadawały by kontekst scenerii, np. "Tymczasem na Tatooine", "W pałacu Xizora", itd. Przez to się gubiłem. Jak dla mnie mogłoby być też trochę więcej tekstu w stosunku do grafiki, ale to dla innych może być zaletą ;)

Mateusz Cioch | 2016-04-13
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Pierwszą grą na peceta, którą jeszcze w latach 90-tych kupiłem, było "Shadows of the Empire". Była to część większej akcji promocyjnej, mającej przed premierą odrestaurowanej cyfrowo starej trylogii, przypomnieć ludziom o Star Warsach. Postanowiono to zrobić poprzez ukazanie za pomocą różnych nośników, wydarzeń, które miały miejsce pomiędzy "Imperium kontratakuje" a "Powrotem Jedi". Główne wątki tej historii to próby odbicia zamrożonego w karbonicie Hana Solo z rąk Boby Fetta i pełna intryg walka o sympatię Imperatora między Darthem Vaderem a księciem Xizorem, szefem organizacji przestępczej, Czarnego Słońca.

Jeśli chodzi o komiks, to smakowitym novum jest ukazanie pierwszego wątków z perspektywy łowcy nagród, który nie dość że musi unikać pościgu przyjaciół swego "łupu", to jeszcze zmaga się z konkurencją, mającą nadzieję, że to oni ostatecznie zgarną nagrodę. Jego przygody są tak świetnie napisane, że w zasadzie ich jedyną wadą jest to, że twórcy musieli się streszczać, by...

MistrzSeller | 2016-07-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Słabo przedstawiona historia. Ma się wrażenie chaosu i wpychania masy wątków do medium w którym takie ich nagromadzenie prowadzi do bałaganu

| 2015-08-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Komiks na podstawie książki o tym samym tytule, zarówno jak książka tak i komiks stoją na bardzo wysokim poziomie. Akcja rozgrywa się pomiędzy V a VI episodem gwiezdnych wojen.
Oryginalnie komiks został wydany prawie 10 lat temu więc szata graficzna różni się trochę od tego co widzimy dzisiaj ale jak dla mnie jest to na plus, czytając go przypominają się stare czasy ;)
Dla fanów komiksów jest to coś czym warto się zainteresować dla fanów gwiezdnych wojen pozycja obowiązkowa a całej reszcie polecam spróbować, dobra pozycja by zacząć przygodę z komiksami i uniwersum gwiezdnych wojen.

Tomi1489 | 2018-03-11
Oleanderek | 2018-02-07