Sherlock: Niewidomy bankier

Cykl: Sherlock (tom 2)
Wydawnictwo: Studio JG
SHERLOCK 死を呼ぶ暗号 (Sherlock: Shi o Yobu Angou)
manga, seinen, kryminał
komiksy
Fei

W jednym z gabinetów londyńskiego banku ma miejsce włamanie. Nic nie skradziono, ale na portrecie wiszącym na ścianie namalowano dziwne symbole. Sherlock uważa, że jest to zaszyfrowana wiadomość skierowana do jednego z pracowników banku - Van Coona. Gdy jednak detektyw dociera do jego domu, mężczyzna już nie żyje. Wkrótce pojawiają się również nowe zaszyfrowane pogróżki. Czy Sherlock zdoła złamać kod zanim więcej osób zginie?

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: www.studiojg.pl

Klaudia Gorczyca | 2017-04-13
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam, 2017
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Okej, szczerze, to byłam trochę zaskoczona, że Sherlock został wydany pod postacią MANGI. Spodziewałabym się komiksu, ale nie w wersji japońskiej i to takiej całkiem legitnej, bo czytanej od tyłu. Ale rysunki są ładne (i Sherlock jest trochę podobny do Benedicta), więc się skusiłam.
Drugi tom niczym od pierwszego się nie odróżnia. Nadal mamy Johna, który nie wygląda, nadal jest to manga, nadal ładnie wydana. Nadal historia z serialu, bez zmian. Jak mówiłam przy poprzednim tomie - fana to ucieszy, ale nie rozwija to tematu. Opowiadania Doyla są świetne, ale współczesnego Sherlocka kochamy za to, że jest hmm... współczesny?
Fanów ucieszy, może kogoś zainteresuje i sięgnie po serial. Do tego ładnie wygląda na półce. Aha i nie mam za co jeść do końca miesiąca. Czy już wspominałam, że komiksy są drogie?

comboometga | 2017-02-14
Przeczytana: 12 lutego 2017

Druga część ciągle trzyma poziom! Świetnie odwzorowuje postacie i akcję serialu! Z każdą kolejną stroną chce się więcej i więcej, a i tak brnie się przez te mangi dosyć szybko, płynie niemalże. Jest to ogromnie przyjemne i cieszę się, że udało mi się zdobyć pierwsze trzy części na własność. Kolejne również będą moje, gdy staną się możliwe do kupienia. Nie odpuszczę, nie mogę. Te mangi uświadomiły mi, jak bardzo szaleję na punkcie serialu BBC, jego postaci i fabuły. Wszystkie intrygi i zagadki, a także świetne i humorystyczne odzywki bohaterów... To wszystko nadaje świetny klimat całości i wręcz urzeka. No po prostu cudo! <3

PiercedHead | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016

ciąg dalszy marszczenia brwi Watsona. Autor rysunków postanowił również sprawdzić czy nos Pinokia będzie wyglądał równie dobrze na dorosłym mężczyźnie (tak, znowu chodzi o Watsona).
Co do fabuły to zmian nie ma. Znowu widzimy dokładnie to co było w serialu. Rysunki momentami przyprawiają o dreszcze, ponieważ żaden normalny człowiek tak nie wygląda! Ja wiem że to manga, ale jeśli rysownik tak bardzo chciał postacie upodobnić do prawdziwych aktorów mógł to zrobić lepiej i mniej upiornie. Uśmiech Sherlocka który ma kształt trójkąta Pitagorasa będzie mnie prześladować do końca życia.

Vayar | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

Poprzedni tom mnie zachwycił, ten już nie robił takiego wrażenia, ale trzymał porządny poziom. Oryginalna kreska autora (albo autorki?) rysunków pasuje do Sherlocka, ale azjatyckie rysy niektórych postaci średnio mu wyszły.
Do planujących zakup: radzę sprawdzić 89-90 strony - u mnie miały ciemne paski na dole.

Sophie | 2016-12-21
Przeczytana: 30 listopada 2016

Druga już w serii manga na podstawie scenariusza serialu BBC - "Sherlock".
To ciekawa forma zapoznania się raz jeszcze z odcinkami ulubionego serialu. Na początku nie byłam do tego przekonana, ale teraz chętnie będę zbierać kolejne części. Ciekawostką jest, że wychodzą one szybciej w Polsce niż w anglojęzycznych krajach!
Choć "Niewidomy bankier" nie był moim ulubionym odcinkiem, to fajnie było sobie przypomnieć szczegóły zbrodni, najlepsze fragmenty oraz sceny i zdobyć nowe spojrzenie na przygody Sherlocka i Johna. Tym bardziej, że zbliża się czwarty sezon!
Jeżeli lubicie "Sherlocka" to warto choćby zajrzeć do tej mangi i zobaczyć, jak wypadła.

Mystique delAdleur | 2017-01-15
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Idealna pożywka dla głodujących, żądnych krwi fanów Sherlocka. Manga pozwala po raz kolejny napatrzeć się na nieśmiertelne duo ostro skontrastowanych bohaterów.

Rysunki są niezwykle dopracowane, fabuła oddana lekko gorzej niż w tomie I, ale wciąż cieszy.

Jeśli nie oglądałeś/aś kultowego serialu, raczej nie masz po co kupować mangi, bo ciężko wtedy załapać, co i gdzie się dzieje <specyficzność rysunków, mechaniki czytania>, jednak starym wyjadaczom miło spojrzeć na serialowe zdarzenia z innej perspektywy.

miszella102 | 2016-12-23
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Czy tylko ja wyczuwam tutaj Johnlocka, gdy patrzę na okładkę i stopy Sherlocka praktycznie na kroczu Johna?

EmilyStrange | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

Emocje takie same jak przy oglądaniu serialu. Rysunki jak zwykle świetne.

comethoneymoon | 2017-06-13
Przeczytana: 2016 rok