Zaczęło się od Kilimandżaro. Ararat, Rysy, Everest Base Camp

Seria: Na szlaku
Wydawnictwo: Sorus
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
MuMin84

Rutynie można się poddać lub z nią walczyć. Jedni przegrywają, inni, jak Agnieszka Paź-Kerner niniejszej książki, udowadniają, że można skutecznie pozbyć się nudy.

Autorka pewnego dnia postanowiła wyjść z kieratu dom-praca-dom i dokonać rzeczy niecodziennej: wejść na szczyt Kilimandżaro. To był jednak dopiero początek jej przygód z górami.

źródło opisu: http://www.sorus.pl/

źródło okładki: http://www.sorus.pl/

Izabellita | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Książka ciekawa, interesująca i pobudzająca do działania.
Autorka rozpoczyna swoją historię opisując, jak narodził się pomysł na pierwszą wyprawę. W sposób wielce humorystyczny przeprowadza czytelnika przez etap przygotowań do wejścia na Kilimandżaro, dzieli się wrażeniami ze szlaku stara się wyrazić słowami to co czuje, kiedy wreszcie dociera na szczyt.
Czyta się lekko i przyjemnie. Kolejne wyprawy są równie ciekawe co pierwsza choć wydaje mi się, że autorka otworzyła się na dobre dopiero w ostatnim rozdziale.
Moja wysoka ocena wynika z faktu, że podoba mi się ten lekki styl, ale przede wszystkim dlatego, że autorka sprawiła, że po przeczytaniu tej pozycji sama chętnie ruszyłabym w góry....

Kobieta | 2016-12-11
Przeczytana: 13 grudnia 2016