Zaczęło się od Kilimandżaro. Ararat, Rysy, Everest Base Camp

Okładka książki Zaczęło się od Kilimandżaro. Ararat, Rysy, Everest Base Camp Agnieszka Paź-Kerner
Okładka książki Zaczęło się od Kilimandżaro. Ararat, Rysy, Everest Base Camp
Agnieszka Paź-Kerner Wydawnictwo: Sorus Seria: Na szlaku literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Na szlaku
Sorus
2016-03-13
2016-03-13
Afryka Ararat azja Everest góry Kilimandżaro książka o górach podróże podróże górskie Polska Rysy Sorus na szlaku Turcja wspinaczka

Książka podobała mi się. Jest napisana bardzo lekkim językiem. Przeczytałam ją w dwa wieczory. Jest inspirująca, bo jest to historia żony i matki, która pokazuje, że dalekie wyprawy są dla każdego, kto tylko tego chce. Sama planuje podróż na opisane szlaki i tym, czego mi zabrakło, jest mała ilość praktycznych informacji. Nie oczekiwałam poradnika, ale spodziewałam się szerszych opisów funkcjonowania podczas takiej wyprawy (kuchni, toalety, itp.). Zdecydowanie pozycja motywująca do ruszenia się w kierunku swoich marzeń :)

Książka ciekawa, interesująca i pobudzająca do działania.
Autorka rozpoczyna swoją historię opisując, jak narodził się pomysł na pierwszą wyprawę. W sposób wielce humorystyczny przeprowadza czytelnika przez etap przygotowań do wejścia na Kilimandżaro, dzieli się wrażeniami ze szlaku stara się wyrazić słowami to co czuje, kiedy wreszcie dociera na szczyt.
Czyta się lekko i przyjemnie. Kolejne wyprawy są równie ciekawe co pierwsza choć wydaje mi się, że autorka otworzyła się na dobre dopiero w ostatnim rozdziale.
Moja wysoka ocena wynika z faktu, że podoba mi się ten lekki styl, ale przede wszystkim dlatego, że autorka sprawiła, że po przeczytaniu tej pozycji sama chętnie ruszyłabym w góry....

Książka ciekawa, interesująca i pobudzająca do działania.
Czyta się lekko i...

• Góry
  • Literatura górska

Dodaj cytat z książki Zaczęło się od Kilimandżaro. Ararat, Rysy, Everest Base Camp