A Silent Voice, Volume 7

Okładka książki A Silent Voice, Volume 7 Yoshitoki Oima
Okładka książki A Silent Voice, Volume 7
Yoshitoki Oima Wydawnictwo: Kodansha Comics Cykl: Kształt twojego głosu (tom 7) komiksy
komiksy
Kształt twojego głosu (tom 7)
Koe no Katachi
Kodansha Comics
2016-05-31
2016-05-31
Steven LeCroy

Nie dałem rady, po 3 tomie zerknąłem na zakończenie serii i starczy, absolutnie nie dla mnie klimaty

Fajna manga o problemach młodzieży.

Fajna manga o problemach młodzieży.

Podsumowując całą serię chciałbym jedynie stwierdzić że zarówno manga jak i anime są świetne i w pewnych kwestiach bardzo dobrze się dopełniają

Podsumowując całą serię: piękna historia.
Jest smutna, opowiada o poważnych tematach takich jak prześladowanie, wykluczenie i wyobcowanie w młodym wieku, ale też o radzeniu sobie z tym i ponownym budowaniem zaufania. Przeczytałam całość w 1 dzień. Szczerze polecam każdemu, komu niestraszne takie historie.

Podsumowując całą serię: piękna historia.

Oto zwieńczenie tej sentymentalnej mangi. Ishida musi zmierzyć się z rzeczywistością po wybudzeniu się ze śpiączki. Tragiczny wypadek , któremu uległ staje się paradoksalnie szansą na jego ostateczne odkupienie i naprawienie relacji w klasie. Tymczasem pod jego nieobecność grupa przyjaciół finalizuje pracę nad konkursowym filmem. Powrót głównego bohatera staje się dla niego ciężkim, egzystencjonalnym wyzwaniem. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Bohaterowie zbliżają się do zakończenia nauki w liceum. To czas podejmowania decyzji dotyczących wyboru własnej drogi życiowej. Nie tylko Shoya stoi przed kluczowymi decyzjami co do swojej przyszłości. Rzadko zdarza się trafić na tak pouczającą mangę, która od początku do końca skupia się na ważnych problemach społecznych. Ukazane przemiany wewnętrzne bohaterów są przedstawione z rozmysłem i niezwykle realistycznie. Choć seria obfituje w przykre zdarzenia czytelnik cały czas ma świadomość , że nawet po najgorszej burzy pojawi się słońce. Absolutnie uważam, że dzieło YOshitoki Oimy powinno zagościć na półkach bibliotek szkolnych, a może nawet stać się szkolną lekturą.

Ocena całości 9/10

Kształt twojego głosu dostarczył mi lawiny przeróżnych emocji. Wielokrotnie się wzruszałem, płakałem i śmiałem. Historia opisana w mandze skradła moje serce. Autorka wykreowała fantastyczne postacie. Głowni bohaterowie historii wzbudzili mój zachwyt. Utożsamiałem się z nimi, czułem zarówno obrzydzenie, jak i sympatię. Postacie drugoplanowe tworzą równie fantastyczne kreacje. Nagatsuka czy Yuzuru są filarami opowieści, do których odczuwam nie mniejszą sympatie jak do Ishidy i Nishimiy. Każda z postaci wnosi coś istotnego do fabuły, ma swoje unikalne cechy charakteru i nierzadko stanowi personifikację kogoś, z kim mogliśmy mieć styczność w szkole bądź w pracy.

Mangę przeczytałem po kilkukrotnym obejrzeniu filmu Koe no Katachi, który uważam za arcydzieło. Pierwowzór jednak znacząco rozwija postacie, którym film nie poświecił wystarczająco dużo czasu (zwłaszcza matce Nishimiy i Naoko Ueno). W tym aspekcie manga stanowi produkt kompletny.

Poza wymienionymi przeze mnie cechami, Kształt twojego głosu może poszczycić się fantastycznymi rysunkami. Autorka idealnie rysuje twarze, na których kształtuje się szereg emocji, takich jak zakłopotanie, radość, smutek, rozpacz czy bezradność. Podobały mi się również tła.

Jednak za największa zaletę uważam przepiękne frazy wypowiedziane przez bohaterów. Fragment o przyjaźni, bądź cały dialog w scenie na moście zostaną ze mna na zawsze.

Kształt twojego głosu to pierwsza manga, jaką przeczytałem w swoim życiu. Cieszę się, ze to właśnie ten tytuł stanowi mój pierwszy raz.

Ocena całości 9/10

Wielkie zakończenie wspaniałej i poruszającej historii "Kształtu twojego głosu" zostawiło mnie z lekkim niedosytem. Nie znoszę otwartych zakończeń a liczyłam, że w tym przypadku więcej rzeczy się wyjaśni. Jednak i tak uzyskałam wystarczająco wiele odpowiedzi, by być zadowoloną.

Bohaterowie dbają o relacje między sobą, myślą o swojej przyszłości i znowu konfrontują się z brutalną rzeczywistością. Ale żyją i nie tracą nadziei a to jest najważniejsze.

"Kształt twojego głosu" to opowieść, która wzrusza do głębi, wywołuje łzy, przytłacza emocjami. I przede wszystkim jest to coś, o czymś się nie zapomina, bo zyskuje specjalne miejsce w sercu. Bardzo polecam i zachęcam do zapoznania się z "Koe no Katachi", chociażby z równie poruszającym filmem.

Moim zdaniem - szczęśliwe zakończenie dodatkowy plus, że nie ciągnięte na siłę. Manga rewelacyjnie ukazała wiele emocji podczas czytania, bardzo mi się podobała, polecam :)

1931

Polecam mangę, jak na moje bardzo wartościowa.

Polecam mangę, jak na moje bardzo wartościowa.

2084

Przedstawione jury konkursu filmów amatorskich chyba spadło z Marsa... co najgorsze to tacy idioci faktycznie zasiadają w komisjach konkursów dla amatorów.
Zgrabnie się historia rozwija oby w takim kierunku jak wszyscy marzymy. ;-)

Zgrabnie się historia rozwija oby w takim kierunku jak wszyscy marzymy. ;-)

• Manga
  • Mangi