Droga, którą jadę

Tłumaczenie: Paweł Kwaśniewski
Wydawnictwo: Amber
7,8 (49 ocen i 15 opinii) Zobacz oceny
10
10
9
4
8
14
7
13
6
5
5
2
4
0
3
1
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
This Road I Ride
data wydania
ISBN
9788324159284
liczba stron
256
język
polski

Dziewczyna znikąd i niczyja. Pozbawiona wszystkiego: rodziców, dzieciństwa, domu, ojczyzny. Wychowana w okrutnej sekcie. Bita, gwałcona, zmuszana do żebrania. Odzierana z własnego ja… Po latach prób znalezienia siebie spotkała miłość – człowieka, który jak ona chciał czuć, że żyje, i przeżywać życie całą pełnią. Podróżnik, odkrywca, przewodnik wypraw ekstremalnych. Mieli być razem. Na trzy...

Dziewczyna znikąd i niczyja. Pozbawiona wszystkiego: rodziców, dzieciństwa, domu, ojczyzny. Wychowana w okrutnej sekcie. Bita, gwałcona, zmuszana do żebrania. Odzierana z własnego ja…

Po latach prób znalezienia siebie spotkała miłość – człowieka, który jak ona chciał czuć, że żyje, i przeżywać życie całą pełnią. Podróżnik, odkrywca, przewodnik wypraw ekstremalnych. Mieli być razem. Na trzy tygodnie przedtem jej ukochany zginął...

Świat Juliany się zawalił. Pogrążyła się w głębokiej depresji.

Wtedy zrodził się pomysł objechania świata na rowerze. To, co zaczęło się jako akt rozpaczy, wkrótce stało się przyćmiewającym wszystko celem...

Po co to zrobiła? Żeby dać sobie powód do życia.

Swój niezwykły wyczyn Juliana Buhring opisała w pasjonującej i inspirującej książce DROGA, KTÓRĄ JADĘ – wydanej w maju 2016 w Wielkiej Brytanii i w USA z wielkim oddźwiękiem medialnym. Juliana zabiera nas w niej w podróż dookoła świata i mówi o rzeczach, o jakich nie powie żaden przewodnik. Daje nadzieję i podnosi na duchu bardziej niż jakikolwiek bestsellerowy poradnik.

23 lipca 2012 Juliana Buhring wyjechała z Neapolu na podarowanym, nie dostosowanym do wyczynowej jazdy rowerze, żeby objechać świat. Po zaledwie paru miesiącach treningu, z 4000 euro od przyjaciół.

Po 152 dniach (144 samego pedałowania), 29 070 kilometrach, 4 kontynentach, 19 krajach, 29 przebiciach dętki, 4 załamaniach, 6 pasmach górskich, jednej pustyni i jednym cyklonie w grudniu 2012 Juliana Buhring wróciła do Neapolu, bijąc rekord Guinnessa jako pierwsza i najszybsza kobieta, która objechała świat na rowerze!

Odtąd Juliana Buhring bije kolejne rekordy, przesuwając jeszcze dalej granice własnych możliwości.

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/autobiogr...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/autobiogr...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (140)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 11
EwaG | 2016-07-22
Na półkach: Przeczytane

Zaraz po przeczytaniu miałam ochotę ją komuś sprezentować – to taka książka, którą po prostu trzeba się podzielić!

Juliana świetnie opisuje swoją podróż dookoła świata na rowerze, na którą zdecydowała się po śmierci ukochanego. Czytając miałam wrażenie, że razem z nią przeżywam jej problem I radości. Najciekawsze w jej podróży są emocje – cierpienie, ale i smak nagrody i osiągnięcia. Opisuje ludzi, których spotkała na swojej drodze, o czym myślała w trakcie długich dni samotnego pedałowania. Serdecznie polecam, ale uważajcie – od razu po jej przeczytaniu chce się wyruszyć w podróż!

książek: 48
Turysta | 2019-01-22
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2019

O książce usłyszałem jakiś czas temu od koleżanki.A ,że sam uwielbiam rower.A samą jazdę na nim uważam za pewnego rodzaju metafizykę,to tym bardziej sięgnąłem po tę opowieść.Niesamowita historia,niesamowitej kobiety.Która po śmierci przyjaciela by nie oszaleć,nie popaść w depresję,pomyślała bo to później zmieniło się w postanowienie-by objechać wokół świata na rowerze.Zupełnie spontaniczny pomysł,poszukiwanie sponsora wyprawy,szukanie roweru.a na dodatek podróż zamieniła się w próbę bicia rekordu Guinnessa.
Bohaterka tych wspomnień dorastała w sekcie Dzieci Boga,z której uciekła.Wśród takich jak ona Dzieci Boga,którzy wydostali się ze sekty przez co miała przyjaciół rozsianych po całym globie.
Historia obok relacji z trasy zawiera przemyślenia,refleksję nie tylko na temat drogi ale i życia.
Godna polecenia.

książek: 58
Monika Zjawińska | 2016-07-22
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2016

Tematyka książki była mi zupełnie obca. Rowerem nie jeżdżę - nawet go nie mam. Ale pomimo tego sięgnęłam po "Drogę, którą jadę". I nie żałuję. Juliana wciągnęła mnie w swą podróż. Razem z nią przeżywałam wzloty i upadki jazdy rowerem dookoła świata.
Mega pozytywna książka. Polecam ją z całego serca.

książek: 7
Agata | 2016-07-22
Na półkach: Przeczytane

Najpierw myślałam, że to książka o sportowym wyczynie. I tak jest, ale to tylko część prawdy o „Drodze”. Samotna podróż dookoła świata (i to w rekordowym tempie!) to cel, który miał pomóc Julianie Buhring zapomnieć o rozpaczy. Ta dziewczyna tyle w życiu wycierpiała, i kiedy wydawało się, że nareszcie może być szczęśliwa, spadł na nią nowy cios. Tragedia, jaką była śmierć ukochanego mężczyzny, najpierw ją kompletnie załamała. A potem, zupełnie niespodziewanie – nawet dla niej samej – przyszła myśl o wyzwaniu, które stanie się celem, sprawi, że znów poczuje, że żyje. I to wyzwaniu, jakiego nie podjęła jeszcze żadna kobieta! Juliana wyruszyła dookoła świata, bo wydawało się to niemożliwe. A chciała pokazać, przede wszystkim sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego jej historia – kochającej życie odważnej kobiety, pełnej woli walki - to wspaniały przykład. Wzruszająca, mądra, wypełniona kolarskim tempem książka niesie nadzieję i jest świetna!

książek: 562
Adrianna Strzyżewska | 2016-10-01
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 25 września 2016

Przyznaję, że na początku nie doceniałam tej książki. Przeczytałam opis na okładce i pomyślałam, że to opowieść kolejnej skrzywdzonej przez los dziewczyny, która odbiła się od dna i teraz życie jest już piękne. Ale bohaterka na każdej stronie pokazywała mi, jak bardzo się pomyliłam. I chwała za takie książki!

Julianę poznajemy w chwili, kiedy jej życie ma w końcu wskoczyć na właściwy tor. Odnawia kontakt z mężczyzną, na którym naprawdę jej zależy. Planują spotkanie zaraz po zakończeniu jego wyprawy. Niestety Kongo zabiera jej to, na co tak długo czekała.

Podziwiam ludzi, którzy w takim momencie potrafią wstać, podjąć szalone wyzwanie i realizować je krok po kroku. I tak właśnie zrobiła nasza bohaterka. Postanowiła okrążyć świat na rowerze - bez sponsorów, wieloletnich przygotowań, treningów i zaplecza. Od najbliższych słyszała wyrazy wsparcia podszyte pobłażliwą nutą. Ale ruszyła.
My, czytelnicy, śledzimy jej zmagania z pogodą, fizycznymi ograniczeniami, złośliwym sprzętem, ale...

książek: 484
Marzena K | 2016-09-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016

'Droga, którą jadę' to niesamowicie motywująca historia silnej kobiety po przejściach. Juliana jako wychowanka sekty przeżyła tak wiele tragedii, że mogłaby śmiało obdzielić nimi co najmniej kilka osób. Kiedy ginie jej ukochany, czuje, że zapada się coraz głębiej w otchłań rozpaczy i doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli czegoś nie zrobi- utonie. Dlatego decyduje się pobić rekord Guinessa - być pierwszą kobietą w historii, która przejedzie na rowerze cały glob.
Książka jest wspomnieniem i relacją z tej podróży. Razem z Julianą przemierzamy piękną Nową Zelandię, Australię i momentami przerażające kraje trzeciego świata. Towarzyszymy jej zarówno we wzlotach jak i upadkach. Jedno jest pewne - Juliana po powrocie staje się jeszcze silniejszą osobą, bardziej odporną na przeciwności losu.
Książka jest niezwykle inspirująca i motywująca. Z jednej strony umożliwia uczestniczenie w wyprawie z bezpiecznej perspektywy wygodnego fotela, a z drugiej wręcz sprawia, że mamy ochotę wstać i wyjąć...

książek: 78
zizi_maj | 2019-01-04
Przeczytana: 06 marca 2018

W tej książce jak "Drobnych ogłoszeniach" W. Szymborskiej:
"ZA OBIE­TR­NI­CE męża mego,
któ­ry was zwo­dził ko­lo­ra­mi
lud­ne­go świa­ta, gwa­rem jego,
pio­sen­ką z okna, psem zza ścia­ny:
że ni­g­dy nie bę­dzie­cie sami
w mro­ku i w ci­szy i bez tchu
- od­po­wia­dać nie mogę.
Noc, wdo­wa po Dniu."
jest najczarniejsza noc i rozpacz...
A potem dalej:
"PRZY­WRA­CAM do mi­ło­ści.
Uwa­ga! Oka­zja!
Na ze­szło­rocz­nej tra­wie
w słoń­cu aż po gar­dła
le­ży­cie a wiatr tań­czy
(ze­szło­rocz­ny ten
wo­dzi­rej wa­szych wło­sów).
Ofer­ty pod:Sen."
Tylko bohaterka nie leży, a ostro pedałuje w tym słońcu
aż sen stanie się jawą....
Imponująca jest ta walka!

książek: 15
Marta-Kamińska | 2016-07-21
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2016

Niesamowita dziewczyna, niesamowita opowieść! Ta książka to nie tylko świadectwo siły woli, ale i poruszający, bardzo osobisty portret kobiety, która wyruszyła w nieznane w poszukiwaniu znaczenia swojego życia. Juliana pisze, że jest zwyczajną dziewczyną, ale jej opowieść jest zupełnie wyjątkowa. Dodaje skrzydeł, pokazuje, że po najgorszych przeżyciach można się podnieść i ruszyć dalej. Że można się porwać na niewykonalne, odnaleźć sens i radość swojego istnienia. Gorąco polecam!

książek: 631
Katarzyna | 2016-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2016

„Wielu ludzi odkłada realizację swoich marzeń i czeka na doskonałą okazję. Nie ma czegoś takiego. Doskonała okazja jest właśnie teraz” (s. 244-245)

„Droga, którą jadę” to książka, obok której nie sposób przejść obojętnie. Jej autorka, Juliana Buhring, zabiera nas w samotną podróż dookoła świata, udowadniając, że każde marzenie jesteśmy w stanie spełnić.

Życie i okrutny świat nigdy Juliany Buhring nie rozpieszczały. Oddzielona od należących do sekty Dzieci Boga rodziców wychowywała się pod opieką obcych ludzi. W ciągu zaledwie dwudziestu trzech lat mieszkała w trzydziestu krajach. Poniżana, bita i gwałcona wreszcie zdecydowała się zawalczyć o swoje szczęście i uciekła z sekty. Kiedy poznała miłość swojego życia, wydawało jej się, że jest jeszcze dla niej jakaś szansa. Po tragicznej śmierci ukochanego, nie mogąc otrząsnąć się z żałoby, postanowiła znaleźć cel, który pozwoli jej utrzymać się przy życiu. Wymyśliła, że objedzie świat na rowerze, robiąc coś, czego nie dokonała przed...

książek: 56
Na_regale_u_Lidii | 2018-09-23
Na półkach: Posiadam, Przeczytane

Autorka całe swoje dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w sekcie Dzieci Boga. W wieku 23 lat udało jej się uciec. Podejmując decyzję o ucieczce nie wiedziała nic o życiu poza sektą i nie miała formalnego wykształcenia. Mimo tych braków udało jej się ułożyć swoje życie grupa. Więcej nt. życia w seksie przeczytacie w szokującej książce pt. „Córki Dzieci Boga”. Recenzja znajduje się na blogu https://fascynujacyswiatksiazki.blogspot.com.
„Droga, którą jadę” jest to książka, w której Juliana Buhring opisuje swoją podróż dookoła świata na rowerze. Jak dowiadujemy się z treści autorka postanowiła pobić rekord Guinnessa objeżdżając świat rowerem. Dokonując tego w zaledwie 152 dni przejeżdżając 29 070 km. Impulsem do dokonania tego niesamowitego wyczynu jest niespodziewana śmierć ukochanego. Wyjeżdża po kilkumiesięcznym przygotowaniu z 4000 euro w kieszeni na podarowanym rowerze, którego nazwała „Pegasus”. W drodze musi zmagać się z jego usterkami i korzystać z serwisów rowerowych. Trasa...

zobacz kolejne z 130 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd