Złoto Północy

Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Katowice
popularnonaukowa
Grzegorz

Z tej opowieści o bursztynie, który zwano złotem Północy, dowiecie się: - o tajemniczej bursztynowej puszczy sprzed czterdziestu milionów lat i aromatycznej żywicy bursztynowych drzew, - o morzach, rzekach i lodowcach, które rozniosły skamieniałą bursztynową żywicę po różnych zakątkach Europy, - o pradawnych mieszkańcach wybrzeży Bałtyku, którzy odkryli ten niezwykły kamień, - o bursztynowych...

Z tej opowieści o bursztynie, który zwano złotem Północy, dowiecie się:

- o bursztynowych szlakach, którymi podążali starożytni kupcy ze wszystkich stron świata, poszukując złota Północy - amuletu chroniącego przed złymi mocami, leku na różne choroby i ozdoby pięknych kobiet...

źródło opisu: Wydawnictwo "Śląsk", 1981

źródło okładki: Zdjęcie autorskie