Zdrowe słodkości na każdą porę dnia

Wydawnictwo: Samo Sedno
Zdrowe słodkości na każdą porę dnia
Futurka

Nie możesz oprzeć się słodyczom, ale chcesz się zdrowo odżywiać? Co powiesz na jaglane gofry z owocami lata, domowy kisiel jeżynowy, jogurtowy torcik jagodowy czy na pierogi orkiszowe z malinami? Poznaj słodkie pomysły na śniadania, przekąski, obiady i kolacje ze świeżych owoców, również sezonowych, bakalii, zbóż - bez białego cukru, białej mąki i szkodliwych, przetworzonych tłuszczów....

Nie możesz oprzeć się słodyczom, ale chcesz się zdrowo odżywiać?

Poznaj słodkie pomysły na śniadania, przekąski, obiady i kolacje ze świeżych owoców, również sezonowych, bakalii, zbóż - bez białego cukru, białej mąki i szkodliwych, przetworzonych tłuszczów. Wybieraj spośród 100 łatwych w przygotowaniu przepisów na bazie różnorodnych, ogólnodostępnych składników.

Dodatkowe wskazówki pozwolą zmodyfikować przepis wedle własnego gustu i przygotować ulubioną wersję wybranej potrawy. Komentarze do każdego dania wyjaśniają korzystne dla zdrowia działanie produktów użytych w danym przepisie. Autorskie, kolorowe zdjęcia inspirują do słodkiego eksperymentowania w kuchni.

Słodkości na bazie naturalnych, odżywczych składników możesz przygotowywać codziennie i bez wyrzutów sumienia podawać również małym niejadkom, których przekonują tylko łakocie - przy okazji wzbogacając ich dietę o wartościowe elementy.

Katarzyna Maciejko-Zielińska - fotografka kulinarna i blogerka. Od 5 lat z powodzeniem prowadzi blog Slodkiefantazje.pl, na którym dzieli się słodkimi przepisami na smakowite słodkości. W kuchni kieruje się zasadą, że wspólne gotowanie i spożywanie posiłków zacieśnia więzi między ludźmi, a dzieciom gwarantuje ciepłe wspomnienia.

źródło opisu: https://www.samosedno.com.pl/diety-i-kulinaria/153...(?)

źródło okładki: https://www.samosedno.com.pl/diety-i-kulinaria/153...»

ZwykłaMatka | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Całkiem niedawno trafiła w moje ręce najnowsza publikacja wydawnictwa od dość ciekawych poradników. Mowa tu o Samo Sedno. "Zdrowe słodkości na każdą porę dnia", to książka, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Muszę Wam się przyznać, że lubię kolekcjonować różne kulinarne publikacje. Mimo, że nie przepadam za gotowaniem... Stwierdziłam jednak, że jeśli będę miała w domu kilka kucharskich tytułów to może w końcu to polubię? Tjaaa! A ta książka jest pięknie wydana i wspaniale wygląda w mojej domowej biblioteczce :)

Autorka niniejszej książki - Katarzyna Maciejko-Zielińska, zebrała na ponad dwustu stronach całe mnóstwo ciekawych przepisów na zdrowe słodkości. Tak! Bo to, że coś jest słodkie nie znaczy, że jest od razu także wysokokaloryczne. Mnie ciężko przekonać do tego twierdzenia, więc chętnie podjęłam wyzwanie wypróbowania kilku receptur.
Autorka podzieliła całość według kategorii posiłków. Mamy tu zatem propozycje śniadania ( pierwszego i drugiego), obiadu, podwieczorku...

Ervisha | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Książka została podzielona na rozdziały wg. pory spożywania posiłków: śniadania, drugie śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje oraz przekąski.

Każdy przepis jest dokładnie opisany. Znajdziemy tutaj nie tylko listę składników i sposób przygotowania, ale również poziom trudności, czas przygotowania, liczbę porcji oraz informacje, jeśli danie jest bez mleka, jajek bądź glutenu lub jest polecane dla dzieci. Dodatkowo obok niektórych z nich umieszczono wskazówki dodatkowe, które pomogą zmodyfikować przepis wedle własnego gustu.

Przepisy są przeróżne. Od tych bardzo prostych, wręcz banalnych (np. owsianka, jaglanka, czy tosty) po przez nieco trudniejsze i wymagające większego wkładu naszej pracy (czekoladowe pierogi orkiszowe z malinami, chrupiący torcik winogronowy na zimno, czy dyniowe gnocchi). Z pewnością wszystkie są praktyczne i przydatne - nawet te najprostsze i każdy powinien sobie z nimi poradzić.

Całość cieszy oko, urzeka i zachwyca do tego stopnia, że ciężko jest się...

Na półkach: Przeczytane, Samo Sedno
Przeczytana: 30 listopada 2016

Moją słabością są słodkości. Naprawdę wierzcie mi, że nie miałabym kłopotów z nadwagą, gdyby nie one. Nie jem zbyt wiele, nie objadam się wieczorami. Po prostu kocham te wszystkie smakołyki i naprawdę bardzo trudno jest mi się im oprzeć. Praktycznie co roku moim wielkim postanowieniem noworocznym jest ograniczenie wszystkich smakołyków po czym wytrzymuje tydzień lub dwa i znów wpadam w nałóg. Ostatnio nie czekam nawet do Sylwestra by spróbować po raz kolejny pozbyć się tego wstrętnego nawyku. I cały czas wytrzymuję ciut dłużej, więc chyba jest dla mnie jakaś nadzieja, co?? Jak myślicie?

Ostatnio dowiedziałam się jednak, że można zajadać się takimi różnymi smakołykami i nie tyć! Raj dla takich słodkożerców jak ja! Wystarczy po prostu zamienić kilka składników podczas wyrobu tych wszystkich słodkości i jest szansa, że tym razem nasza waga nie podskoczy do góry. Powiem Wam szczerze, że sporo o tym czytałam. Ten temat jest mi szczególnie bliski chociażby dlatego, że w naszym domu...

mlodzinadorobku | 2017-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Zdrowe słodkości na każdą porę dnia to zbiór przepisów na słodycze odtłuszczone, odcukrzone, pozbawione białej mąki, ale wciąż gwarantujące niezapomniane wrażenia smakowe. Receptur jest sto i wszystkie dotyczą potraw z ogólnodostępnych, polskich składników.
Zdrowe słodkości na każdą porę dnia to pozycja, która inspiruje. Cieszy oko, a przepisy z jej dorobku – podniebienie. Album został pięknie wydany – twarda okładka, papier dobrej jakości, wstążka pełniąca rolę zakładki. Powstające z jej pomocą odchudzone słodkości z pewnością podbiją serca domowników oraz odwiedzających Was gości.

Więcej na :http://mlodzinadorobku.pl/ksiazka-zdrowe-slodkosci-na-kazda-pore-dnia/

Magda | 2017-07-06
Przeczytana: 14 stycznia 2017

„Zdrowe słodkości…” to książka, która przyciąga już od pierwszych stron. Autorka, bardzo konkretnie opisuje jak ograniczyć ilość cukru i tłuszczu w wypiekach oraz wskazuje przykładowe zamienniki owych produktów. Najciekawsze jest jednak to, że zawarte w publikacji przepisy zostały podzielone na kilka części, każda z nich odpowiada konkretnym posiłkom, czyli znajdziesz tu coś na: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski i kolację.

Recenzja: http://mamao.pl/zdrowe-slodkosci-na-kazda-pore-dnia/

| 2017-02-22