Czytanie dla rozwoju. Wczesnodziecięca nauka czytania metodą Cudowne dziecko

Wydawnictwo: Instytut Rozwoju Małego Dziecka
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
lotosu_kwiat

Będziesz zaskoczony, jak znacząco można usprawnić funkcjonowanie mózgu we wczesnym dzieciństwie i jak wiele osiągnąć dzięki nowym technikom pracy umysłowej.

źródło opisu: http://cudownedziecko.pl/

źródło okładki: http://cudownedziecko.pl/

lotosu_kwiat | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016

To nie jest zwykły poradnik dla rodziców. Jak już kiedyś wspominałam nie przepadam za takowymi, jednakże często czytam, żeby być na bieżąco w nowych tendencjach w wychowaniu, a czasem także i po to by się nadziwić czego to specjaliści nie wymyślą. Tym razem zaskoczenie jest niezmiernie pozytywne. wiedza fachowa, poparta badaniami, a ponadto nie nakłaniająca do żadnych dziwnych praktyk wychowawczych, a wskazująca niezwykle praktyczne sposoby stymulowania rozwoju małych dzieci. Na moją wysoką ocenę wpływają przede wszystkim następujące aspekty:
1) Wyraźne zaznaczenie jak istotny jest rozwój dzieci w pierwszych latach życia - jak chłonny jest ich mózg oraz podkreślenie istoty kształtowania intelektu małego człowieka, a nie tylko opieka i ,,zajęcie się" w podstawowym znaczeniu
2) Dokładne opisanie roli czytania w procesie kształtowania intelektu dziecka. Dla ludzi w których życiu książki zajmują ważne miejsce nauka wspomagania czytania okazuje się czymś pasjonującym - nie tylko naucz...

Ania | 2017-08-23
Przeczytana: lipiec 2017

Wartość wiedzy prezentowanej w książce jest według mnie bardzo cenna, niemniej sposób jej prezentacji pozostawia wiele do życzenia. Najbardziej irytujący jest fakt, że autorka prezentuje metodę nauczania małych dzieci mówiąc, że praktyczne wskazówki rodzice poznają na jej szkoleniach... Według mnie to mocne nadużycie. Kupiłam książkę po to, by poznać sposób zastosowania tej metody w praktyce - nie tylko poznać zalety wczesnodziecięcej nauki czytania. Czytając tę pozycję miałam wielokrotnie poczucie, że autorka mówi do mnie - "WIEM, ALE NIE POWIEM!!! CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ - PRZYJDŹ NA MOJE SZKOLENIE - jedyne 420zł za jedno - ale pamiętaj, żeby nie skrzywdzić swojego dziecka to najlepiej żebyś wzięła udział we wszystkich czyli 10!!! => 4,200 zł???
Żeby była jasność - życzę autorce sukcesów i kroci pieniędzy z prowadzenia szkoleń, ale skoro mowa o tak ważnych sprawach jak rozwój dziecka i zapewnienie mu jak najlepszego startu, to dlaczego trzymać tą wiedzę kurczowo dla siebie....

Agnieszka Niemiec | 2017-02-25
joanna | 2016-11-25