Czym jest katolicyzm? 10 kontrowersyjnych pytań

Tłumaczenie: Aleksander Gomola
Wydawnictwo: Znak
The Truth of Catholicism. Ten Controversies Explored
religia

George Weigel, znany amerykański publicysta katolicki, autor światowego bestselleru Świadek nadziei. Biografia Jana Pawła II, zaprasza nas do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Co znaczy być katolikiem w dwudziestym pierwszym wieku? Za punkt wyjścia Weigel obrał dziesięć najbardziej kontrowersyjnych twierdzeń Kościoła katolickiego, m.in.: Jezus jako jedyny Zbawiciel, katolickie wymagania moralne, małżeństwo i celibat, pozytywny wymiar cierpienia, stosunek katolicyzmu do innych religii, do demokracji. Starając się przeanalizować te zagadnienia, zrozumieć je i pokazać ich uzasadnienie, Weigel prowadzi czytelnika ku końcowemu pytaniu: Jaki świat wybrać? Pozornie szczęśliwy świat łatwego życia bez zasad czy bardziej ludzki świat wymagań katolicyzmu? Który świat wart jest tego, by położyć dla niego na szali własne życie?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,81,Czym-jest-katolicyzm

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/product/b3/w1278.jpg