Chwyć Bajeczkę! Kraina Lodu

Okładka książki Chwyć Bajeczkę! Kraina Lodu Walt Disney
Okładka książki Chwyć Bajeczkę! Kraina Lodu
Walt Disney Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Chwyć bajeczkę bajki
24 str. 24 min.
bajki
Chwyć bajeczkę
Ringier Axel Springer Polska
2016-07-19
2013-11-04
24 min.

Okładka książki Przygody Smerfów. Kosmosmerf Yvan Delporte, Peyo
Przygody Smerf... Yvan Delporte, Peyo...
Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...
Okładka książki Muminki w cyrku Sara Lang, Harald Sonesson
Muminki w cyrku Sara Lang, Harald S...

Na półkach: , , , , , , ,

Moja ulubiona bajka. Zobaczyłam, że jest książka i stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. I tak jak z każdą książką przeżyłam tę historię dużo mocniej niż w wersji filmowej.
Przyznaję, że tylko w paru miejscach zauważyłam dodatkowe momenty, których nie było w bajce. I nawet mi to nie przeszkadzało.
Sądziłam, że będzie więcej zmian jak to zazwyczaj bywa, ale nie było. I super.
Gorąco polecam!

Sądziłam, że będzie więcej zmian jak to zazwyczaj bywa, ale nie było. I...

1970

Uwielbiam uniwersalne i ponadczasowe historie filmowe, które zachwycają zarówno młodych widzów, jak i tych dużo starszych. Ostatnio świat oszalał na punkcie Krainy lodu, która również niezwykle przypadła mi do gustu, zapierając dech w piersi nie tylko wzruszającą i wartościową fabułą, ale także uroczymi bohaterami oraz przecudowną ścieżką dźwiękową. To bajka, którą można oglądać co jakiś czas, nie obawiając się znużenia, a dla osób nadal pragnących pozostać w zimowym klimacie, wydawnictwa przyszykowały wiele interesujących książek, po które warto sięgać.

Podejrzewam, że Kraina Lodu z serii Biblioteka Filmowa to jedna z najlepszych książeczek wiernie przedstawiających historię Anny i Elsy. Czytelnik ponownie wkracza w fantastyczny świat, poznając siostry jako małe dziewczynki, towarzysząc im przez kolejne lata aż do momentu kulminacyjnego, czyli niebezpiecznej wyprawy Anny, Kristoffa, Svena oraz Olafa w poszukiwaniu ukochanej siostry Elsy. Dodatkowym atutem jest wkładka ze zdjęciami z bajki, które pozwalają na przypomnienie sobie najlepszych momentów.

Z jednej strony można byłoby posądzić autorów o czyhanie na czysty zysk podczas wydawania książek na podstawie bajek, ponieważ każde dziecko zrobi wiele, aby wręcz zarzucić się wszelakimi przedmiotami i akcesoriami, na których występują ulubieni bohaterowie. Jednak cieszę się z takiego obrotu sprawy, ponieważ powstawanie bajkowych książek sprawia, że wiele maluchów, które normalnie nawet nie tknęłyby literatury, zaczytuje się w ulubionych historiach.

• Dla dzieci
  • Biblioteczka Pati
  • Bez których nie umiem żyć
  • 2017
  • Półeczka filmowa