Klątwy w Internecie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Cień Kształtu

Czy we współczesnym świecie nadal możemy zetknąć się z praktykowaniem czarnej magii? Czy postępujący rozwój technologiczny powoduje stopniowe wsparcie wierzeń w nadnaturalną moc, którą można wykorzystywać dla własnych celów? Autor stara się udzielić odpowiedzi na niniejsze pytania poprzez analizę stron internetowych podejmujących temat rzucania klątw. Magia, kojarzona przede wszystkim ze...

Autor stara się udzielić odpowiedzi na niniejsze pytania poprzez analizę stron internetowych podejmujących temat rzucania klątw. Magia, kojarzona przede wszystkim ze społecznościami typu tradycyjnego jest stale obecna w przestrzeni najnowszego z mediów, jakim jest Internet. Autor przedstawia specyficzne rodzaje klątw m.in. klątwę matki, klątwę pokoleniową, klątwę słowno-mentalną czy klątwę rytualną.

Klaudia Włodarska | 2016-10-21
Na półkach