Taki kot pomaluje każdy płot

Okładka książki Taki kot pomaluje każdy płot Agnieszka Urbańska
Okładka książki Taki kot pomaluje każdy płot
Agnieszka Urbańska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
56 str. 56 min.
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2016-10-17
2016-10-17
56 min.

Okładka książki Alya i trzy koty Maya Fidawi, Amina Hachimi Alayou
Alya i trzy koty Maya Fidawi, Amina ...
Okładka książki Pola na rowerze Magdalena Kozieł- Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola na rowerze Magdalena Kozieł- N...
Okładka książki Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vogel
Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vo...
Okładka książki Leśna gazeta Per Dybvig, Bjorn Rorvik
Leśna gazeta Per Dybvig, Bjorn R...

Prześliczna książeczka dla dzieci średniego formatu. Twarda oprawa i piękne kolorowe ilustracje.
Zawiera dwie bajki: jedną o kotku, drugą o krowie.

Kotek o imieniu Aksamit zafascynował się sztuką malarską. Z początku nieśmiało badał odciski swoich łapek , po wyjściu z kałuży i cieszył się ze szlaczków ,które powstały na płycie chodnikowej.
Z czasem zaprzyjaźnił się z artystą malarzem, starszym panem , który tworzył zarówno w plenerze jak i martwą naturę w domu. Aksamitek bardzo chciałby też tak malować i stać się sławnym.
Nawet studiował uparcie albumy o sztuce u swojego znajomego.
Zaczynał od prostych rzeczy wyciskając resztkową farbę z tubek , który zostawiał mu malarz.
Z czasem zaczął dokonywać większych arcydzieł na swoją kocią skalę.
Dobrze się bawił i przy okazji uszczęśliwiał innych swoimi obrazkami.

Kogo przyprawił o wielkie uśmiechy swoimi malowidłami?
W jaki sposób wpłynął, że mieszkańcy miasteczka zaczęli adoptować bezdomne zwierzęta?
Na czym najczęściej malował?
Jak to się stało ,że dodał swój niemały wkład w odchudzenie bardzo grubego pana z kamienicy?

O tym wszystkim przeczytacie w pierwszej bajeczce. Przesłania są dwa ,że chcieć to móc. I jak ktoś naprawdę się zaprze w swoim postanowieniu i ma trochę talentu, może wszystko osiągnąć.
Drugie motto , to że sztuka zmienia człowieka i nawet bardzo dużego smutasa potrafi rozweselić w różnych okolicznościach. Jeszcze wpływa na decyzję niektórych ludzi. A ,że jest kojąca jak plaster na ranę, to już nie trzeba podkreślać.

Druga bajeczka o bardzo wesołej krowie, która lubiła dużo biegać, w szczególności z różnych pagórków. Doskonale się przy tym bawiła. Robiła to najszybciej na świecie. Całe gospodarstwo było z niej dumne. Wszystko jednak do czasu, do dnia jak obejrzała w telewizji program z miss krowiej piękności. Stała się bardzo przybita, smutna i porównując swoją sylwetkę do jej , straciła całkowicie pewność siebie.

Czy krówka odzyska spokój ducha?
Czy będzie znowu wesołą krową?
Kto jej pomoże wyjść z depresyjnego stanu własnej niepewności?

O tym wszystkim przeczytacie kochani w drugiej bajeczce, która niesie ważne przesłanie ,jakim jest docenianie przyjaciół i ich pomocy. Bez wsparcia można popaść w stan odrętwienia i niedowartościowania przy wyimaginowanych problemach i nie tylko.

Polecam tę ciepłą , radosną książeczkę. Jest co czytać i podziwiać malunki wewnątrz.

W szkole moich starszych dzieci pani nauczycielka przeznaczyła kawałek muru, aby każde z uczniów mogło ćwiczyć swoje talenty, malując na nim . Jest to bardzo mądre i budujące.
Może i Wy zainicjujecie coś takiego w życiu swoich dzieci.

Zawiera dwie bajki: jedną o kotku, drugą o krowie.

Z czasem zaprzyjaźnił się z...

• Dziecięce
  • Zwierzęta
  • 0 - BL - chcę przeczytać
  • Dzieci 2023
  • Witek
  • Biblioteka
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Taki kot pomaluje każdy płot