Exploring the Atmosphere
geofizyka, meteorologia
Grzegorz

Ostatnie dziesięciolecia odznaczają się wzmożeniem badań atmosfery ziemskiej. Wiele cennych wyników przyniosło zastosowanie samolotów i radaru do badań. Dzięki rakietom i satelitom stało się możliwe osiągnięcie uprzednio niedostępnych wysokości. Książka zawiera przegląd badań najbardziej interesujących zjawisk w atmosferze oraz uzyskanych rezultatów. Treść obejmuje m.in. zagadnienia fizyki...

Książka zawiera przegląd badań najbardziej interesujących zjawisk w atmosferze oraz uzyskanych rezultatów. Treść obejmuje m.in. zagadnienia fizyki chmur, deszczu i burz, struktury troposfery i stratosfery oraz problemy związane z warstwami wyższymi: jonosferą, zorzami polarnymi i nowo odkrytymi strefami promieniowania Van Allena, które znajdują się wiele tysięcy kilometrów nad powierzchnią Ziemi.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1965

źródło okładki: Zdjęcie autorskie