O krystalografii

Tłumaczenie: Waldemar Gorzkowski
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Besedy o kristallofizike
Grzegorz

Krystalografia stanowi teoretyczną podstawę takich nowych dziedzin techniki, jak elektronika półprzewodnikowa, radiofizyka kwantowa i optyka nieliniowa. W książce opisano podstawowe pojęcia krystalofizyki: symetrię przedmiotów, zjawisk fizycznych i wielkości matematycznych - skalarów, wektorów i tensorów. Rozpatrzono podstawowe prawa krystalofizyki i ich zastosowanie do wielu zjawisk...

W książce opisano podstawowe pojęcia krystalofizyki: symetrię przedmiotów, zjawisk fizycznych i wielkości matematycznych - skalarów, wektorów i tensorów. Rozpatrzono podstawowe prawa krystalofizyki i ich zastosowanie do wielu zjawisk fizycznych w kryształach: przejść fazowych, powstawania polaryzacji i namagnesowania, piezoelektryczności itd.

Książka zawiera również wiele informacji dotyczących powstania i rozwoju krystalofizyki, uzupełnionych licznymi danymi biograficznymi.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1982

źródło okładki: Zdjęcie autorskie