Podróż Niny

Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
Ninas resa

Kiedy jesienią 1999 roku, u mamy Leny stwierdzono raka piersi, zdecydowałam się natychmiast, że muszę z nią przeprowadzić wywiad o jej wojennych przeżyciach. Jej opowieść zawierająca potężną dawkę dramatyzmu, mieszanki strachu i nadziei, jak również będąca wyrazem złudnej normalności , która aż do samego końca wywoływała u ludzi wrażenie, że w pewnych okresach przeżywała prawie normalną młodość w tej poczekalni do śmierci była zbyt ważna, żeby jej nie upowszechnić.

źródło opisu: http://root-trade.pl/opis/1391763/podroz-niny-lena-einhorn.html

źródło okładki: http://root-trade.pl/opis/1391763/podroz-niny-lena-einhorn.html

fajnababa | 2012-05-08
Przeczytana: grudzień 2010

Książka niezwykle poruszająca. Na końcu wzruszyłam się do łez. Naprawdę polecam.

pasjonatka | 2016-11-08
Magdalena | 2016-04-17