Powstanie życia na Ziemi a świadectwa geologiczne

Tłumaczenie: Marian Jurecki
Seria: Omega
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
The Geological Aspects of the Origin of Life on Earth
geologia, paleontologia
Grzegorz

Do ożywionych badań nad powstaniem życia na Ziemi przyłączyli się geolodzy. Prof. Rutten, wybitny uczony holenderski, przedstawia dorobek swoich osiągnięć w tej dziedzinie, ilustrując wykład najstarszymi wykopaliskami i znaleziskami pochodzenia ożywionego, opisem doświadczeń nad "samoistną" syntezą aminokwasów w warunkach, jakie według geologów panowały w dawnych epokach Ziemi. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że autor rozpatruje zjawiska sprzed trzech miliardów lat, co stanowi wyjątek w literaturze tego typu, ograniczającej się do epok sprzed kilkuset tysięcy lat.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1966

źródło okładki: Zdjęcie autorskie