Dwie drogi

Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: Promatek Media literatura piękna
Promatek Media
2012-01-01
2012-01-01

Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #1 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #2 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #3 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...

O rękę pięknej panny Fanny Bujnickiej rywalizuje dwóch kandydatów.
Pierwszy, Jaś Złotopolski to arystokrata, dni spędza na przepuszczaniu majątku i zabawach z przyjaciółmi. Gdy okazuje się, że jego długi znacznie wzrosły postanawia sprzedać swoją ziemię niemieckim kolonistom.
Drugi zalotnik to Maciej Iwaszkiewicz, chłopak biedny, ale pracowity, nie pochodzący z arystokracji. Zostaje inżynierem w fabryce, w której wprowadza wiele ulepszeń. W jego zakładzie pracują sami Polacy.
Mamy więc dwie drogi do serca kobiety, a także dwie jakże odmienne drogi, którymi bohaterowie kroczą przez życie.
Którego z mężczyzn wybierze panna Fanny?

O rękę pięknej panny Fanny Bujnickiej rywalizuje dwóch kandydatów.

Wieloznaczna historia, zamysł bardzo prosty, ale stojące za postaciami postawy, wartości, przeszłość i przyszłość diametralnie różna

Patriotycznie, wzniośle i z dobrym zakończeniem a to nie jest normą u tego mistrzunia ;)

No po prostu lubię twórczość Autora. Lekkim piórem i z humorem lecz na poważnie rozprawia o swoich czasach, wyrażając swoją opinię na temat arystrokracji.

• Sienkiewicz Henryk
  • 1. 13. Kanon
  • Klasyka
  • ASa
  • Literatura piękna polska
  • 1. 5. Socjologia

Dodaj cytat z książki Dwie drogi