Lot ku ziemi

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
8308019269
korcia

"Stanęło mu w oczach całe życie." Więc jaka chwila to jest owo "całe życie", może moment, gdy przed trzydziestu laty wydaje wyrok na swą słabość, na swoje kalectwo, by pójść w życie wyprostowany? Z powstania wyszedł z ciężkim urazem kręgosłupa. I może to laska kaleki ciśnięta w tatrzańską przepaść, gdy postawił sobie zadanie: wrócić bez podpórki albo zostać, skoro wrócić nie zdoła, może to...

z ciężkim urazem kręgosłupa. I może to laska kaleki ciśnięta w tatrzańską przepaść, gdy postawił sobie zadanie: wrócić bez podpórki albo zostać, skoro wrócić nie zdoła, może to jest wyzwaniem losu, które przychodzi przed oczy w takim momencie, gdy sam,z własnego wyboru, polecieć musi w przepaśd? Pierwsza wspinaczka z ojcem. Te lata, z których pozostają fotografie siwego pana w pumpach, w ciężkich buciorach taternika. Głowa Marka sięga mu do biodra. A chodził już wówczas wysoko. A może lata wojny? To, co zadecydowało o wszystkim na
zawsze: udział. To była jego obsesja: brać udział, być...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Caryca Katarzyna | 2014-03-24

Roman Bratny, niestety, został nieco zapomniany. Więcej osób kojarzy go z piosenki Elektrycznych Gitar, niż z jego twórczości. "Lot ku ziemi" jest zaskakującym na każdym kroku splotem - raczej niekorzystnych - przypadków. Jak bardzo przypadek rządzi naszym losem?

Agnieszka | 2016-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2016