Stary sługa

Wydawnictwo: Promatek Media
Tohverus

Stylizowana na gawędę szlachecką nowela, która przeniesie czytelników w czasy dzieciństwa Henryka wspominającego wiernego sługę swojej rodziny – Mikołaja. Nowela Henryka Sienkiewicza uznawana przez literaturoznawców za „pierwszy utwór pisarza o niewątpliwej wartości artystycznej”. Skonstruowana na wzór gawędy szlacheckiej opowieść, przeplatana barwnymi anegdotami, to powrót do czasów...

Nowela Henryka Sienkiewicza uznawana przez literaturoznawców za „pierwszy utwór pisarza o niewątpliwej wartości artystycznej”. Skonstruowana na wzór gawędy szlacheckiej opowieść, przeplatana barwnymi anegdotami, to powrót do czasów dzieciństwa i wspomnienie wiernego sługi Mikołaja.

Czas nagrania: 00:29:15
Czyta: Marcin Nowakowski

źródło opisu: http://www.publio.pl/stary-sluga-henryk-sienkiewicz,p50836.html

źródło okładki: http://www.publio.pl/stary-sluga-henryk-sienkiewicz,p50836.html

Magdalena Ceglarz | 2017-06-11
sandra | 2017-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 ;)
Przeczytana: 26 maja 2017
KonradKdz | 2017-04-18