Zayn

2016-11-09
2016-11-09
Krzysztof Skonieczny
Zayn Malik autobiografia One Direction

Autobiografia obowiązkowa dla wszystkich fanów artysty. Zawiera przepiękne zdjęcia. Zayn wypowiada się na tematy, które wcześniej trzymał dla samego siebie. Tekst bardzo wciągający, ciekawy. Całość komponuje się rewelacyjnie.

Autobiografia wokalisty, którego niegdyś cały czas słuchałam. Zarówno solowych kawałków jak i tych wykonywanych z zespołem One Direction. Pamiętam, że bardzo długo czekałam na tę książkę. Mądre słowa są w niej zapisane, naprawdę. Wiele osób jest zdania, że światowej sławy celebryci są zapatrzonymi w siebie bucami... Szczerze mówiąc, ja też tak uważam, ale wydaje mi się, że Zayn jest w tym przypadku wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Kocham ZAYNa i tą książkę <3 <3 <3

Kocham ZAYNa i tą książkę <3 <3 <3

Prezent świąteczny, gorąco wyczekiwany. Mnogość ciekawostek z życia piosenkarza oraz nigdzie niepublikowane zdjęcia sprawiają, że czyta się bardzo szybko. Coś jednak sprawiło, że przerwałem czytanie na jakiś czas i dokończyłem dopiero w wakacje 2017.

,,Ten który odszedł z One Direction" W ten sposób określają Zayna osoby które w niektórych przypadkach, nie wiedzą nawet jak ma on na imię. A Zayn zasługuje na to żeby ludzie go lepiej poznali i przestali kojarzyć jedynie z zespołem One Directon. Pierwsza i jedyna autobiografia Zayna Malika pokazuje nam okres w jego życiu po odejściu z 1D. Czuć w niej szczerość i autentyczność artysty. Malik osiągnął ogromny sukces jako solista ale za tym sukcesem kryje się wiele emocji, które warto poznać. Warto wspomnieć również o cudownym wydaniu tej książki. Niebublikowane dotąd zdjęcia są po prostu dziełem sztuki. Książka w ogólnej ocenie zasługuję według mnie na ocenę 10/10. Oliwia Bukowiecka

Obłędne fotografie, emocje oraz czysty przekaz to pierwsze co mi przechodzi przez myśl po przeczytaniu tej książki. Fakt, że podczas czytania słuchałam muzyki Zayn'a pozwoliło mi głębiej odczuć to o czym on opowiada. Poznajemy go dogłębnie, bo mówi o swoich przeżyciach właśnie tych już po opuszczeniu One Direction. To utalentowany i wrażliwy gość, a jego opowieść jest tak melodyjna jak jego utwory. Czytało mi się to naprawdę dobrze, a on nie kryje, że ma problemy, chociaż wydawało się by, że nie powinien ich mieć. W swoich zwierzeniach jest prostym chłopakiem, który ma wielkie marzenie, które się spełniło, ale nie przyszło mu to łatwo. Prócz wspaniałych słów, w tej książce należy docenić również fotografię, bo są tak dobre i ciekawe, że jak nie mam tolerancji do niszczenia książek to z tej wyrwałabym parę stron, tylko po to, żeby powiesić je na ścianie i podziwiać. Trzymam kciuki za dalszą solową karierę Zayn'a i serdecznie polecam książkę jego o nim samym.

Autobiografia Zayn'a Malika to pierwsza książka tego typu po którą sięgnęłam. Dowiadujemy się z niej z czym tak naprawdę zmagał się od pójścia do X-factora. Przeprowadza nas przez to, co czuł podczas bycia członkiem zespołu One Direction oraz co czuje teraz będąc solistą.
Dzięki tej książce poznałam, że nawet piosenkarz jest zwykłym człowiekiem i potrzebuje oddechu, którym jest chwila normalnego życia. Po prostu każdy potrzebuje przerwy w karierze by zrozumieć swój los. Dlatego też nie powinniśmy wierzyć media, którzy zrobią wszystko by zniszczyć człowiekowi życie.

Jak dla mnie jest to wartościowa książka, by zrozumieć co takiego dzieje się w show biznesie. Najbardziej powinni ją przeczytać fanki Zayn'a Malika oraz ci co się od niego odwrócili.

Jeśli chodzi o "biografię" Zayna, to odbiór książki zależy od tego, czego szukacie.

Jeśli poszukujecie wszelkich informacji, które go dotyczą - skąd jest, czy pali/palił trawkę, dlaczego rozstał się z Perry, jak wygląda jego związek z Hadid (jak się poznali itd.) - to rozczarujecie się sromotnie.

Podeszłam do tej lektury sceptycznie, przede wszystkim dlatego, że chłopak jest bardzo młody i nie byłam przekonana, czy faktycznie ma już co o sobie opowiadać. Poznałam Zayna dopiero, gdy wydał swoją solową płytę - nigdy nie słuchałam One Direction, bo grali zupełnie nie w moim klimacie. Słyszałam bzdury o tym, że w książce jest mnóstwo ciekawostek o tym, jak palił trawę, podrywał dziewczyny na jedną noc i ostro balował. Nic bardziej mylnego. Mimo, iż w książce jest więcej zdjęć niż realnego tekstu (lektura na 2h max.),to Zayn mówi o sobie w inny sposób niż można by się spodziewać - opowiada o nagrywaniu muzyki, pisaniu tekstów, relacjach z producentami i swoich inspiracjach. To nie jest typowa biografia, to krótka opowieść o artyście i jego miłości do muzyki. Żałuję jedynie, że jest tam tak wiele zdjęć (które dublują wszystko co jest w necie, jedynie z tą różnicą, że mamy je na papierze),a tak mało tekstu. Chłopak może nie ma talentu pisarskiego, ale opowiada tak szczerze (nie czuć zbyt dużej redakcji tekstu) o swoich lękach i pasji do muzyki, że chętnie poczytałabym więcej.

Podeszłam do tej lektury sceptycznie, przede wszystkim dlatego, że chłopak...

Przyznam, że Zayn jako artysta zainteresował mnie bardziej dopiero po jego odejściu z One Direction, choć przed tym to on najbardziej rzucał mi się w oczy. Ale wiedziałam też tyle, że on był najbardziej skryty, więc zdziwiła mnie trochę ta książka, napisana przez niego samego.
Choć tekstu jest mniej więcej tyle co zdjęć – które, swoją drogą, są fantastyczne – to chyba paradoksalnie więcej czasu spędziłam na ich oglądaniu, niż na samym czytaniu… ;) Ale gdy już czytałam, to dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Nie przeszukiwałam Internetu, żeby znaleźć o nim jakieś informacje, więc nie wiedziałam o wielu rzeczach, które dla długoletniego fana pewnie nie są niczym nowym.
Ciekawie było bliżej poznać jego dzieciństwo, początki w zespole, to jak podjął decyzję o odejściu i co się działo później, kiedy już to zrobił. Zastanawiałam się właśnie, jak opisze to odejście. I choć wielokrotnie padały słowa krytyki, to były one skierowane na strukturę zespołu, a nie na jego członków. Nie obsmarował ich w swojej książce, a wręcz odnosi się do tego wszystkiego z szacunkiem, bo mimo że w One Direction nie mógł być sobą, to jednak przygoda w zespole to część jego życia, którą zawsze będzie nosił w sobie.
Podobały mi się notki o poszczególnych piosenkach z jego pierwszej, solowej płyty. Nie bał się napisać wprost, że taka czy inna piosenka jest po prostu o seksie – a to jedna z rzeczy, których nie mógł robić w One Direction, pisać o tym. Fajne były też wtrącenia, w których ludzie, którzy pracowali z Zaynem, wyrażali swoje zdanie na jego temat. Oczywiście wszyscy byli bardzo pozytywni i opisywali go jako kreatywnego i niezwykłego artystę.
Ogólnie podszedł bardzo szczerze do napisania tej książki i to można wyczuć. Otwarcie opowiada o sobie, jednak zachowując jakąś prywatność, bo np. nie wdawał się w szczegóły co do związków z Perry czy Gigi.
Myślę, że to must-have dla fanów. ;)

Nadszedł ten przełomowy moment, kiedy w moje ręce wpadła autobiografia. Przyznam się, że nie sięgam po nie ani po biografie często, nigdy nie byłam zainteresowana jakąś postacią na tyle, by poznać ją bliżej.

Jednak Zayn Malik to mały wyjątek. Znam go jeszcze za czasów One Direction, gdzie był młodym i nieco zagubionym nastolatkiem. Jego odejście z zespołu mocno mnie zszokowało, jednak z niecierpliwością czekałam na jego solowe utwory. I właśnie przez nie zakochałam się w jego muzyce jeszcze bardziej.

Jego autobiografia to doskonały sposób, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie, ale też pozostałych fanów pytania; dotyczące jego twórczości, życia, jego sposobu na życie, sławę i fanów.

Zayn jest dość niecodziennym artystą, a przynajmniej mogłam wywnioskować to po przeczytaniu tej książki. Zawsze kreatywny i nieco szalony, oddany rodzinie i tradycjom, mający swój charakter i osobowość. Wydał mi się naprawdę ciepłym człowiekiem, który nie dąży do celu po trupach.

Bardzo podoba mi się to, iż w swojej autobiografii umieścił notki dotyczące poszczególnych utworów i wyjaśnił w jaki sposób one powstały. Przez to, mogę bardziej zrozumieć jego piosenki i czym się kierował, pisząc je. Zayn otwarcie przyznał, że jest normalnym człowiekiem i posiada różnego rodzaju wady, lęki, z którymi wciąż walczy. Sława nie zmieniła go w typowego egoistę, a jedynie podbudowała jego charakter.

Szata graficzna, to jedna z tych, w których człowiek zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Mimo że samego tekstu nie jest tak dużo, zdjęć jest mnóstwo. Wszystkie ukazują prawdziwego Zayna, dosłownie mogłabym je oglądać godzinami. Wydanie jest bardzo solidne i dopracowane i wprost idealnie wygląda na półce.

Mamy już grudzień i jestem zdania, że ta pozycja to idealny prezent na mikołajki czy święta! Nawet jeśli nie jesteście takimi fanami Zayna jak ja, ta autobiografia posiada w sobie tyle pozytywnych emocji, po których człowiek zaczyna wierzyć w siebie i inaczej spogląda na pewne kwestie. A dla fanów to pozycja obowiązkowa, nie mam co do tego wątpliwości!

recenzja pochodzi z osobliwe-delirium.blogspot.com

• Może być