Zayn

Tłumaczenie: Krzysztof Skonieczny
Wydawnictwo: Otwarte
Zayn
SmashingPumpkin

Pierwsza i jedyna oficjalna autobiografia Zayna Malika! Światowa gwiazda i jej podróż przez życie od czasu rozstania z zespołem One Direction. Zayn otwiera się przed fanami: dzieli swoimi przemyśleniami, inspiracjami i prywatnymi fotografiami, których nie znajdziecie nigdzie indziej. * Po obfitujących w sukcesy pięciu latach w zespole 1D Zayn rozpoczął solową karierę: nagrał płytę „Mind of Mine” i stał się jednym z najsławniejszych piosenkarzy na świecie. Dzięki tej książce – pełnej niepublikowanych dotąd zdjęć, tekstów piosenek i rysunków – po raz pierwszy będziecie mogli być tak blisko Zayna. Przeczytacie o najbardziej prywatnych chwilach artysty, dowiecie się, co naprawdę sądzi o sławie, sukcesie i muzyce. Poznacie nowy rozdział w życiu Zayna, tym razem napisany przez niego samego.

źródło opisu: http://www.matras.pl/zayn-malik-autobiografia,p,259390

źródło okładki: http://www.matras.pl/zayn-malik-autobiografia,p,259390

Lara Croft | 2017-12-21
Przeczytana: 2016 rok

Kocham ZAYNa i tą książkę <3 <3 <3

Krzysiek Wilusz | 2017-12-13
Przeczytana: lipiec 2017

Prezent świąteczny, gorąco wyczekiwany. Mnogość ciekawostek z życia piosenkarza oraz nigdzie niepublikowane zdjęcia sprawiają, że czyta się bardzo szybko. Coś jednak sprawiło, że przerwałem czytanie na jakiś czas i dokończyłem dopiero w wakacje 2017.

Oliwia | 2017-10-28

,,Ten który odszedł z One Direction" W ten sposób określają Zayna osoby które w niektórych przypadkach, nie wiedzą nawet jak ma on na imię. A Zayn zasługuje na to żeby ludzie go lepiej poznali i przestali kojarzyć jedynie z zespołem One Directon. Pierwsza i jedyna autobiografia Zayna Malika pokazuje nam okres w jego życiu po odejściu z 1D. Czuć w niej szczerość i autentyczność artysty. Malik osiągnął ogromny sukces jako solista ale za tym sukcesem kryje się wiele emocji, które warto poznać. Warto wspomnieć również o cudownym wydaniu tej książki. Niebublikowane dotąd zdjęcia są po prostu dziełem sztuki. Książka w ogólnej ocenie zasługuję według mnie na ocenę 10/10. Oliwia Bukowiecka

Aga | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Obłędne fotografie, emocje oraz czysty przekaz to pierwsze co mi przechodzi przez myśl po przeczytaniu tej książki. Fakt, że podczas czytania słuchałam muzyki Zayn'a pozwoliło mi głębiej odczuć to o czym on opowiada. Poznajemy go dogłębnie, bo mówi o swoich przeżyciach właśnie tych już po opuszczeniu One Direction. To utalentowany i wrażliwy gość, a jego opowieść jest tak melodyjna jak jego utwory. Czytało mi się to naprawdę dobrze, a on nie kryje, że ma problemy, chociaż wydawało się by, że nie powinien ich mieć. W swoich zwierzeniach jest prostym chłopakiem, który ma wielkie marzenie, które się spełniło, ale nie przyszło mu to łatwo. Prócz wspaniałych słów, w tej książce należy docenić również fotografię, bo są tak dobre i ciekawe, że jak nie mam tolerancji do niszczenia książek to z tej wyrwałabym parę stron, tylko po to, żeby powiesić je na ścianie i podziwiać. Trzymam kciuki za dalszą solową karierę Zayn'a i serdecznie polecam książkę jego o nim samym.

angela | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Autobiografia Zayn'a Malika to pierwsza książka tego typu po którą sięgnęłam. Dowiadujemy się z niej z czym tak naprawdę zmagał się od pójścia do X-factora. Przeprowadza nas przez to, co czuł podczas bycia członkiem zespołu One Direction oraz co czuje teraz będąc solistą.
Dzięki tej książce poznałam, że nawet piosenkarz jest zwykłym człowiekiem i potrzebuje oddechu, którym jest chwila normalnego życia. Po prostu każdy potrzebuje przerwy w karierze by zrozumieć swój los. Dlatego też nie powinniśmy wierzyć media, którzy zrobią wszystko by zniszczyć człowiekowi życie.

Jak dla mnie jest to wartościowa książka, by zrozumieć co takiego dzieje się w show biznesie. Najbardziej powinni ją przeczytać fanki Zayn'a Malika oraz ci co się od niego odwrócili.

Calpurnia | 2016-12-21
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Zayn znany prawie wszystkim. Sporo gwiazd pisze autobiografie, jednak nie każdy młody artysta ma wiele do powiedzenia. Ta książka jest wyjątkowa, ponieważ nie pokazuje tylko jego życia w zespole i po tym jak odszedł z zespołu. Pokazuje także to jak odbierają go osoby które z nim współpracują, i co moim zdaniem jest wyjątkowe w tej książce Zayn opisuje piosenki które napisał. Opisuje czas kiedy je pisał, ile zajęło mu to czasu i co one dla niego znaczą. Zdecydowanie po przeczytaniu tej książki mam wrażenie że lepiej poznałam Zayn'a.

deshire | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Jeśli chodzi o "biografię" Zayna, to odbiór książki zależy od tego, czego szukacie.

Jeśli poszukujecie wszelkich informacji, które go dotyczą - skąd jest, czy pali/palił trawkę, dlaczego rozstał się z Perry, jak wygląda jego związek z Hadid (jak się poznali itd.) - to rozczarujecie się sromotnie.

Podeszłam do tej lektury sceptycznie, przede wszystkim dlatego, że chłopak jest bardzo młody i nie byłam przekonana, czy faktycznie ma już co o sobie opowiadać. Poznałam Zayna dopiero, gdy wydał swoją solową płytę - nigdy nie słuchałam One Direction, bo grali zupełnie nie w moim klimacie. Słyszałam bzdury o tym, że w książce jest mnóstwo ciekawostek o tym, jak palił trawę, podrywał dziewczyny na jedną noc i ostro balował. Nic bardziej mylnego. Mimo, iż w książce jest więcej zdjęć niż realnego tekstu (lektura na 2h max.), to Zayn mówi o sobie w inny sposób niż można by się spodziewać - opowiada o nagrywaniu muzyki, pisaniu tekstów, relacjach z producentami i swoich inspiracjach. To nie...

Marika | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Przyznam, że Zayn jako artysta zainteresował mnie bardziej dopiero po jego odejściu z One Direction, choć przed tym to on najbardziej rzucał mi się w oczy. Ale wiedziałam też tyle, że on był najbardziej skryty, więc zdziwiła mnie trochę ta książka, napisana przez niego samego.
Choć tekstu jest mniej więcej tyle co zdjęć – które, swoją drogą, są fantastyczne – to chyba paradoksalnie więcej czasu spędziłam na ich oglądaniu, niż na samym czytaniu… ;) Ale gdy już czytałam, to dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Nie przeszukiwałam Internetu, żeby znaleźć o nim jakieś informacje, więc nie wiedziałam o wielu rzeczach, które dla długoletniego fana pewnie nie są niczym nowym.
Ciekawie było bliżej poznać jego dzieciństwo, początki w zespole, to jak podjął decyzję o odejściu i co się działo później, kiedy już to zrobił. Zastanawiałam się właśnie, jak opisze to odejście. I choć wielokrotnie padały słowa krytyki, to były one skierowane na...

Osobliwe Delirium | 2016-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Nadszedł ten przełomowy moment, kiedy w moje ręce wpadła autobiografia. Przyznam się, że nie sięgam po nie ani po biografie często, nigdy nie byłam zainteresowana jakąś postacią na tyle, by poznać ją bliżej.

Jednak Zayn Malik to mały wyjątek. Znam go jeszcze za czasów One Direction, gdzie był młodym i nieco zagubionym nastolatkiem. Jego odejście z zespołu mocno mnie zszokowało, jednak z niecierpliwością czekałam na jego solowe utwory. I właśnie przez nie zakochałam się w jego muzyce jeszcze bardziej.

Jego autobiografia to doskonały sposób, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie, ale też pozostałych fanów pytania; dotyczące jego twórczości, życia, jego sposobu na życie, sławę i fanów.

Zayn jest dość niecodziennym artystą, a przynajmniej mogłam wywnioskować to po przeczytaniu tej książki. Zawsze kreatywny i nieco szalony, oddany rodzinie i tradycjom, mający swój charakter i osobowość. Wydał mi się naprawdę ciepłym człowiekiem, który nie dąży do celu po trupach.

Bardzo podoba...

Amanda | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Recenzja pochodzi z bloga: http://amandaasays.blogspot.com/2016/11/zayn-czyli-sow-kilka-o-autobiografii.html

SZATA GRAFICZNA
Trzeba przyznać, że szata graficzna to zdecydowanie domena tej książki. Papier dobrej jakości i mnóstwo świetnych zdjęć (w większości wcześniej niepublikowanych), a także notatki, rysunki, teksty piosenek. Te wszystkie elementy pozwalają nam lepiej poznać Zayna jako artystę. Malik pokazuje nam swój świat od kuchni, a skany odręcznie pisanych tekstów piosenek są prawdziwą gratką. I hej! On też rysuje po swoich notatkach, jak ja po uczelnianym zeszycie! ;-)

JĘZYK I OBJĘTOŚĆ TEKSTU
Fakt, można by się czepiać, że to bardziej album, przeplatany tekstem, bo jednak samej treści objętościowo jest mało, jednak mi to ani trochę nie przeszkadzało. Zdjęcia trafiają w moje poczucie estetyki, więc z wielką przyjemnością podziwiałam kolejne kadry. A wraz z każdą stroną chłonęłam tekst, który w głowie rozbrzmiewał mi ciężkim, typowym dla chłopaka z Bradford akcentem....