Bliźniacy z Tribeki

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis

Codzienne życie VIP-ów, kulisy public relations i marketingu filmowego oraz bezpardonowa walka o komercyjny sukces w błyskotliwej, wciągającej powieści, która obnaża mechanizmy show-biznesu...

naturalemotions | 2015-05-12
Przeczytana: 06 maja 2015

Zastanawiasz się czasem, jak to jest pracować dla największych producentów tego świata? Chciałbyś dotknąć gwiazd i zatracić się w nich? Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, jak wyglądają wielkie imprezy świata filmu od kuchni? A może pragnąłbyś być ich uczestnikiem?

"Bliźniacy z TriBeKi" to komediodramat, który powinien przeczytać każdy, kto wiąże swoją przyszłość z marketingiem oraz szeroko, w tych czasach, postrzeganym PR. Czytając tę książkę, mimo iż napisaną z dużą dawką humoru, miałam wrażenie, że praca w mediach to nic innego jak koszmar, a człowiek może zatracić wszystkie wartości wpadając w wir intryg, kariery, despotyzmu i tyranii.

Wciągająca, prawdziwa, szczera, ale nie szorstka. Bardzo barwna i lekko napisana. Życie zwykłej dziewczyny o wielkich marzeniach z dnia na dzień może zostać wywrócone do góry nogami, tylko dlatego, że ta chciała być Kimś i pracować dla Kogoś.

Dominika Chachulska | 2015-02-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2015 rok

Książka w brutalny sposób ukazuje machinę PR, w której człowiek jest tylko jednym z trybów. Jak na debiut, to naprawdę nieźle napisana. Niestety ma kilka minusów. Jednym z nich jest to, że w pewnym momencie urywa jej się fabuła. Wszystko jest ładnie pięknie, do momentu, w którym Karen rozpoczyna pracę w poniedziałek o 9:00. W tym momencie zaczyna się trzystu stronicowa, szczegółowa opowieść o tym jak wygląda przygotowanie eventu, gali, praca biurowa, procedury wewnętrzne w dziale PR... brakuje jednak życia. Nie wiemy tak naprawdę, jak praca wpłynęła na życie Karen, nie wiem nawet ile ona tak naprawdę pracowała... Jeden, wielki ciąg szczegółowych opisów pracy, aż tu nagle na 20 stron przed końcem, bach! bach! bach! i koniec. Wątki, które wcześniej były jedynie wspomniane i utonęły w opisach pracy, na końcu nagle wypływają i okazuje się, że były bardzo istotne. Poza tym bohaterowie. Jedni opisani w świetny sposób, drudzy jacyś tacy nijacy... Ale ogólnie książkę polecam, pokazuje ona...

Iga | 2011-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 stycznia 2011

Nie mogę powiedzieć, że książkę czytało mi się źle, bo na pewno tak nie było. Jednak przez to, jak wiele szczegółów było w niej zamieszczone, czytałam to bardzo długo. Wystarczyło ominąć chociażby dwa zdania, a już trudno było się domyślić, o co chodzi. Musiałam czytać to dużo uważniej, niż większość książek.

Ogólnie bardzo spodobało mi się to, w jaki sposób cała historia Karen w Glorious Pictures została opisana. Trudno było się przywiązać do jakiejkolwiek postaci, bo właściwie większość bardzo szybko znikała. Spodobała mi się postać Allegry, szefowej Karen w public relations.

Sam koniec książki jakoś szczególnie mnie nie zaskoczył, ale tak, jak główna bohaterka wspominała od początku - tam można było wylecieć nagle, bez żadnego ostrzeżenia, co wygląda nieco przerażająco. Ale cóż, taki jest świat show-biznesu.

rose19903 | 2011-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2011

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Główna bohaterka zmaga się z machiną produkcyjną kasowych hitów filmowych, pokazuje nam jak to naprawdę wygląda i do czego zdolni są ludzie aby tylko zarobić na kolejnej produkcji. Warto również wspomnieć, że człowiek traktowany jest w takiej wytwórni jak ostatnia mrówka robocza, znika cały szacunek do drugiej osoby, liczy się tylko zysk i utrzymanie posady na danym stanowisku. Polecam, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy i to bardzo zaskakujących.

Alina | 2010-05-27

To była jedna z najdłużej przeze mnie oczekiwanych książek w tym roku (kalendarzowym). Najpierw musiało minąć mnóstwo czasu, zanim ją kupiłam, a potem byłam zmuszona do czekania na czas pomaturalny, gdy on nastąpił, moje ręce wpadły dwie książki do-oddania-jak-najszybciej. Aż nastał ten piękny dzień! Tak! Wreszcie mogłam się zabrać za "Bliźniaków..."!

Już od niemal samego początku zauważałam duże podobieństwa do "Diabeł ubiera się u Prady". Cała książka jest napisana w podobnej scenerii, z podobnymi bohaterami, no i... z podobnym zakończeniem. Byłam ogromnie zawiedziona, że na "coś takiego" czekałam aż tak długi czas. Z tych dwóch książek bez wahania wybrałabym "Diabła", który napisany jest lepiej, ciekawiej i mnie tak nie nudził. Chociaż nie mogę powiedzieć, żeby "Bliźniacy" mnie jakoś zadziwiająco mocno nudzili, jednak skoro to miała być książka odsłaniająca tajniki public relations, to zupełnie nie spełniła swojej roli, ponieważ jest to śliczny plagiat "Diabła", w którym są...

Alex | 2012-09-02

Książkę dość szybko przeczytałam, ale nie jest to raczej lektura wnosząca coś do naszego życia

laraine | 2011-08-07

Właściwie to "przeczytane" u mnie znaczy tyle, że... nie, po prostu nie przebrnęłam przez to. Nie mogłam się zmusić, by czytać dalej. Książka dla relaksu ma sprawiać przyjemność, ma budzić chęci do czytania. Ta nie budziła, po parunastu stronach poddałam się. Nie polecam.

Aniołeczek | 2016-10-30

Bardzo zabawnie opowiedziana historia kulisów przemysłu filmowego. Można się pośmiać. I pozgadywać jak autorka poprzekręcała nazwiska znanych gwiazd oraz tytuły filmów na użytek książki.

Magdalen | 2016-11-11
bietka | 2016-03-29